Bahar depresyonundan boks yaparak nasıl kurtulabilirim?

Doğa uyanırken insan ruhu da uyanır, bu süreç günümüzde sancılı geçer. İnsanların, teknoloji ile daha iç içe yaşamaya başladığı günümüzde baharın uyanışını depresyon nedeni olarak görüyoruz. Çünkü biz insanlar, doğa ile iç içe olmayı uzun süre önce bıraktık. Böyle olunca daha hareketsiz bir yaşama sahip olduk. Spor yapmayı unuttuk. Bahar, uyanışı simgeler. Bedenin uyanması için spor ve açık hava önemlidir. Boks dersi bu dönem değerlendirilmelidir, doğa uyanırken bedeninizin de uyanması ve dinçleşmesi için spor yapmanız gerekir.

 

Sporun her türlüsüne kendinizi açmalısınız, mevsimsel sporlar olduğu gibi yılın her dönemi yapabileceğiniz sporlar da vardır. Boks dersleri yılın her dönemi alabileceğiniz, aynı zamanda açık hava da çalışma yapabileceğiniz türdendir. Spor, yaşamınız boyunca daha güçlü olmanız için asla bırakmamanız gereken alışkanlığınız olmalıdır. Özellikle bahar depresyonu söz konusu olduğunda serotonin salgılamanız gerektiği için, açık hava da spor yaparak depresyon belirtilerinden uzaklaşabilirsiniz.

 

Serotonin nedir, ne işe yarar, neden önemlidir?

 

Boks yaparken serotonin salgılarsınız. Serotonin bahar depresyonu ile mücadele etmenizi sağlar. Yani, beyinde yer alan sinir taşıyıcıları nörotransmitter kimyasallarına ihtiyacınız vardır. Daha iyi algı, daha iyi karar verme ve farkında olmak için gereklidir. Bahar döneminde kendinizi mutsuz hissetmenize neden olan, sahip olduğunuz değerli şeylerin farkında varamamanızdır. Her insan biraz iyi biraz kötüdür. Serotonin eksikliği olduğunda ise sadece kötü yani eksik yönlere odaklanır, hayattan bu nedenle keyif alamaz. Oysa spor yaptığınızda, açık hava da çalıştığınızda özellikle bu hormon salgılanır ve doğa ile birlikte siz de uyanırsınız. Kış döneminde serotonin salgılamak zordur ancak bahar bunun için iyi bir fırsattır. İşte boks derslerine katılmak için bir neden daha!

 

Bahar dönemini yeni bir spora başlayarak değerlendirmenizi öneririz. Ruh ve beden sağlığınıza önemsiyor, kendiniz için iyi bir adım atmak istiyorsanız, kişiye özel boks derslerini düşünmenizi istiyoruz. Aynı zamanda erkeklerin ilgisini çektiği kadar kadınlarında ilgisini çekmeli diye düşünüyoruz. Çünkü boks, denge güç enselik ve dayanıklılık gerektiren eğlenceli bir spordur. Bedeniniz kadar ruhunuzun da bu spora ihtiyacı vardır.

 

Kendinizi mutsuz hissetmeye, kendinize olan güveninizden şüphe duymaya son! Artık kendinizden emin, güvende ve iyi hissedeceksiniz. Çünkü spor alışkanlığı kazanıyorsunuz, boks yaparak her geçen gün çok daha iyi hissetmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Her mevsim yapabileceğiniz, bahar döneminde açık alanlarda da kısa kısa ancak istikrarlı çalışmalar yaparak hayatınızın dengesini sağlayabilirsiniz! Spor, doğa ile ve kendiniz ile barışmanızı sağlar. İş yaşamının stresinden arınmanızı sağlar. Kendinize zaman ayırmak istiyorsanız önerimiz boks antrenmanlarına katılmanız yönünde. Bir kere ders alın, ne demek istediğimizi anlayacağınızdan eminiz.. Çünkü boks, enerjinizi atmak ve enerji depolamak için mükemmel bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!