Boks bir yaşam biçimidir

Boks hayatınızı iyi anlamda değiştiren ve yeni bir yaşam şekline sahip olmanızı sağlayan faydalı bir uğraştır. Her boks dersi alan kişi profesyonel bir boksör olmak zorunda değildir, sağlıklı bir yaşam için boks derslerine başlamanız da normal karşılanır. Bazı insanlar boksla uğraşmanın mutlaka profesyonel olarak ilgilenmek gerektiğini düşünür. Yanlış bir düşüncedir. Çünkü boks yaptığınızda denge, sağlamlık, dayanıklılık ve esneklik gibi özellikler kazanırsınız. Bu niteliklerinizle gündelik hayatta çok daha rahat hareket etmenin yanında bedeninize daha iyi bakmanın yollarını da öğrenmiş olursunuz.

Spor başladığınızda artık sporcu bilinciyle devam etmeniz gerektiğini anlarsınız. Hayatta en değerli şeyin beden sağlığı olduğunun farkına vararak, gerek kas yapınız gerekse duruşunuz artık her geçen gün daha iyiye gidecektir. Çünkü spor yapan herkes, daha sağlıklı yaşar ve bedeni daha güçlü olur. Hayatınızda kendinize güvenmenin ne kadar önemli olduğunu bir şekilde fark etmiş olmanız gerekiyor. Akşamları yürüyüş yapmak istediğinizde acaba birisi bana saldırabilir mi korkusundan uzaklaşmanın yolu, daha güçlü bir bedene sahip olmaktan geçiyor. Boks dersleri ile bu sağlanıyor. Kendinize artık daha çok güveniyorsunuz. Zamanla da görüyorsunuz ki, bedenine güvenen insan her şeyi başarabiliyor. Bu aşamada sonra neden daha genç yaşlarda boksa başlamadığınız için pişman olabiliyorsunuz. İşte bu noktada çocuklara boks dersi alternatifi daha değerli oluyor. Çünkü çocukluk döneminden itibaren boks yapmaya başlamanın kişiyi her anlamda hayata hazırladığını fark ediyorsunuz. Bilinçli anne babalar olarak çocuklarınızın savunma sporlarından birini bilmesini daha çok önemsiyor, bunun için çocuklarınızın hayatına sporu dâhil etmenin yollarını arar halde kendinizi buluyorsunuz. Her anne baba sporun önemini fark etmek zorundadır. Çünkü sporsuz bir yaşam, amaçsız bir yaşamdır. Spora küçük yaşlardan itibaren gönül veren çocukların gelişim dönemlerinde daha az sorun yaşadığı, yetişkin dönemlerinde ise yaşıtlarına oranla daha geç yaşlandığı görülmektedir. Spor, hem bedeni hem de ruhu genç tutan tek sihirdir!

Yaşlılık hastalıkları olarak bilinen tansiyon, kolesterol ve şeker de düzenli olarak spor yapan insanlarda daha az meydana geliyor. Doktorlar, hareketli bir yaşamın daha sağlıklı birer yaşlılık dönemi anlamına geldiğinin altını çiziyorlar. Sizler de yaşamınızın son dönemlerinde dinç olmak, başkasının yardımını beklemeden her işinizi görebilmek istiyorsanız hayatınıza sporu düzenli olarak almalı, özellikle düzenli egzersiz yapmaya çalışmalısınız. Boks dersleri ile hayatınızın her döneminde sağlıklı kalmayı başarabilirsiniz.

İnsanları mutlu eden şey kendi kendilerine yetebilmeleridir. Kendi kendilerine yetebilen insanların, yani diğerlerine bir şekilde bağımlı olmayanların daha mutlu olduklarını kabul etmeliyiz. Bu nedenle, yaşlılık dönemlerinde kendi kendinize yetebilmeniz için şimdiden spora başlamanızı öneriyoruz. Boks antrenmanları ile kas yapınızı korur, güçlendirirsiniz. İskelet kas sisteminizin yaşlılık yıllarında size ihanet etmesini engellemek, boks antrenmanlarına düzenli olarak devam etmekten geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!