Boks derslerine başladıktan sonra hayatınızda neler değişecek?

Sıradan, sıkıcı bir hayatınız varsa ve artık yeni bir şeyler yapmak istiyorsanız hayatınıza sporu dâhil etmenizi öneririz. Hangi spora başlamalıyım diye düşünüyorsanız, boks sizin için farklı bir seçim olabilir! Boks dersi alanların hayatlarında olan değişikliklerden söz ederek boks konusundaki olası sorularınıza yanıt bulmaya çalışacağız.

 

Bugünlerde herkes birbirine yeni teknoloji oyunları, yeni akıllı telefon uygulamaları öneriyor. Hayatınız bu kadar dar bir alanda geçmemeli! Teknolojiyi olabildiğince fazla alanlarda kullanmalıyız ancak bizi sabit kalmaya zorlamamalı! Arkadaş toplantılarını dahi sosyal medya üzerinden konuştuğumuz için gereksiz görüyoruz. Arkadaşlarla bir araya gelmek yerine online olarak mesajlaşmayı tercih ediyoruz. Dolayısı ile hareketsiz kalıyoruz. Her işimizin bilgisayar başında kolayca hallediliyor olması bize ekstra zaman kazandırıyor olsa da, hayatımıza ne yaptığımıza bakmamız gerekiyor. Boks derslerine başladığınızda hareket ediyor olmanın verdiği enerjiyle tanışırız!

 

Boks derslerine katılan herkesin hayatında değişen şeylere örnek vermek gerekirse;

 

  • Daha mutlu insanlara dönüşüyorlar.
  • Bedensel sağlıkları kadar ruhsal anlamda da iyi hissetme şansına sahipler.
  • Savunma sporu tekniğini öğrendikleri için kendilerine daha fazla güveniyorlar.
  • Her mevsim, her şartta ve her yaşta, herkesin yapabileceği bir sporu öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyorlar.
  • Denge, sağlamlık, esneklik ve güçle birlikte dayanıklılık yetenekleri artıyor.
  • Hareketsiz insanların yaşayacağı sağlık sorunlarından bir ömür uzak kalıyorlar, yaşlılık hastalıklarına yakalanma oranları düşüyor.

 

Normal nedir diye kendinize sormanızı istiyoruz. Normal, görmeye duymaya alıştığımız şeylerdir. En fazla neyi görüyorsanız, en çok ne duyuyorsanız o normal olur. Kadınların boks yaptığını duymaya, görmeye başladığınızda boks kadınlar için normalleşir. Aynı şekilde şeker hastalığı, tansiyon gibi yaşa bağlanan hastalıkları bu aralar çok fazla görüyoruz bu bizim için normalleşmiş durumda. Gerçekte ise hastalıklar asla normal olmamalı, her zaman sağlığımızı koruyabilmeliyiz. İşte bu yargı ile mücadele etmek için, sağlıklı yaşlanmak için boks dersleri almanızı öneriyoruz. Çünkü sizler yaşlılıkla mücadele ederken bunu kozmetik anlamda değil, sağlık alanında yapmalısınız. Teknolojiyi nasıl da iyi kullanıyorum, yaşıtlarımdan daha iyi adapte oldum demek yerine; bedenim sağlıklı ve yaşlılık hastalıklarına yakalanmamayı başardım demelisiniz. Spor yaparak bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Boks, hayatınızda işte bu yönde bir fark yaratacaktır.

 

Boksa başladıktan sonra, eğer sigarayı bırakmak konusunda zorlanıyorsanız bu probleminizi kısa sürede aşabileceksiniz. Çünkü spor yaptıkça bedeniniz daha fazla oksijen almak isteyecek. Sigara içen kişilerin kan değerlerinde oksijen oranı düşük olduğu için, ya sporu bırakmanız gerekecek ya da sigarayı. Boks dersi alanlar, sigarayı bırakmayı tercih ediyorlar. Çünkü boks, giderek öğrenmesi eğlenceli olan ve aynı zamanda sağlıklı bir yaşama sahip olma şansı veren bir hobi. Boks, hayatınızı iyi anlamda değiştirir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!