Boks Egzersizleri Neden Önemlidir?

Boks çalışmalarına başladığınızda, boksa has bir takım hareketleri teknik olarak doğru şekilde yapıyor olmanız gerekir. Boks egzersizlerinin başında duruş çalışmaları gerekir. Boks kurslarında size ilk öğretilen, iyi bir duruşa sahip olmanızdır. Çünkü yumruklarınızın etkili olması için öncelikle duruşunuzun sağlam olması beklenir, rakibinizi devirmeniz sizin sağlam duruşunuzun sonucudur. Boks idmanlarının ana temasını başlarda duruş çalışmaları oluşturur. Sonrasında gard alma ve daha sağlam yumruklar için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.

Kan basıncınızın dengelenmesi ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmanın yanı sıra, boks için ideal vücut ölçülerine kavuşmanız için düzenli idmanlar yapılmalıdır. Boks lisansı almak için başvurduğunuzda veya mevcut lisansınızı yenilemek için çalışma yaptığınızda, ideal ölçülere sahip olmanız beklenir. Spor yapmanın, profesyonel boks hayatınız için gerekli olduğunu ve düzenli idmanların başarılı bir boksör olmanız için son derece gerekli olduğunu bilmenizi isteriz. Boks kursu seçiminiz bu anlamda önemlidir, spor kariyeri konusunda size feyiz verecek olan boksörlerin, milli takım antrenörlerinin kurslarını değerlendirmenizi öneririz. Türkiye’de Nafiz Başaran boks salonlarını İstanbul’da dört farklı ilçede bulabilirsiniz. Boks sporunu en iyi şekilde öğrenmek ve bu spor dalında profesyonel bir yetenek olmak için, idman planlamanız için Nafiz Başaran’dan destek almanızı öneririz.

Kilo kontrolünün de boksa ilgilenenler için önemli bir konu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kilo kontrolü, kolesterol dengeniz ve kan değerleriniz açısından boks sporuna devam etmenizi öneririz. Sadece profesyonel boksörlerin değil, amatörlerin de boks kurslarına katılarak bu spor dalında kendilerini geliştirmesi mümkündür.

Kişiye özel beslenme planınızı öğrenmeli, boks çalışmalarına devam ederken bu beslenme planlarına göre hareket etmelisiniz. Çünkü boks tekniklerini öğrendiğiniz boks derslerinin yanında, beslenmenin de mutlaka dikkat edilmesi gereken bir unsur olduğunu görmenizi isteriz. Öyle ki, profesyonel boksörlerin yeme içme programlarını beslenme uzmanları hazırlamaktadır.

Yapacağınız boks egzersizleri ile iyi bir boksör olma yolunda hazırlıklarınızı eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Boks, zaman ayırmanız gereken ve özellikle sıkı bir çalışma disiplini ile başarılı olabileceğiniz bir spor. Dönem dönem ara vererek boks da başarılı olamazsınız.

Boks, farklı antrenmanları sürekli olarak devam ettirmenizi gerektirir. Boks kursları ile amacınızı elde edebilirsiniz. Boks, esneklik ve güç gerektirdiği kadar azim ve istikrar da ister. Denge, sağlam yumruklar gibi özelliklere sahip olmak için uzun süren boks idmanlarına ihtiyacınız vardır. Boks çalışmalarınıza gölge boksu gibi alternatif çalışmalarla anlam katmalı, çeşitli şekillerde çalışma programlarına dâhil olarak boks yeteneklerinizi geliştirmelisiniz.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!