Boks hayatınızı nasıl etkiler?

Zamanla boks derslerine katıldıkça kendinize daha çok dikkat ettiğinizi göreceksiniz. Çünkü sporla dolu dolu bir hayatın her şeyden önce kişiye sağlıklı yaşamayı öğrettiğini görüyoruz. Yeni bir spor öğrenmek kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik çünkü sağlıksız şekilde yaşadığımız için yaşlılık döneminden korkmaya başladık. Hastaneler hiç olmadığı kadar hasta insanlarla dolarken, sağlıksız olduğumuzu da fark edemiyoruz. Çünkü artık şeker hastası olmak normal olmaya başladı. 40 yaşını geçen herkesin şeker ilacı kullanıyor olması alıştığımız bir şey oldu.

 

Eski insanların neden daha sağlıklı olduklarını düşünüyor musunuz? Onların hayatı daha hareketli idi. Onlar bilgisayarın başında saatler geçirmiyorlardı. Alışveriş yapmak için bile bugün evden çıkmamız gerekmiyorsa, durup kendimize nereye gidiyoruz diye sormamız gerekiyor. İş ev döngüsünün strese neden olduğunu, bu döngü içerisinde doğamıza uygun olmayan bir yaşama hapsolduğumuzu görmemiz gerekiyor. Boks dersleri bir çıkış olabilir.

 

Herkes daha uzun yaşamak ister ancak önemli olan sağlıklı yaşamaktır. Eğer sağlıklı bir hayatınız olmayacaksa, uzun olmasının da bir anlamı olmaz. Bu pencereden bakanlar için yaşam farklı bir anlam taşır. Anın kıymetini bilmek, sağlığın önemini bilmek önemlidir. Eğer sizler de aynı yüzyılda yaşadığınız insanlarla aynı hataya düşmek istemiyorsanız spor yapmaya önem vermelisiniz. Teknolojinin gelişmesi bizi sağlıksızlaştırmamalı. Bunu faydalı bir şekilde kullanabilmeliyiz. İnsan olarak doğamızın gereğini yapmamız, daha çok hareket alanları yaratmamız gerekiyor.

 

İnsan bedenindeki kasların her birinin kullanılması gerekir. Kasların kullanılması ile daha da güçlendiği bilinmelidir. Boks derslerinde tüm kaslarımızı kullanma şansımız olduğu için beden sağlığınız güç kazanır. Çocuklara boks dersi veren boks salonlarında, çocuklarınızın hayatında iyi bir alışkanlık kazanması için bu derslere başlamasına ön ayak olabilirsiniz. Çünkü artık insanlar için satın alınamayan tek şey olan sağlık, spor salonlarında daha fazla vakit geçirmekten geçiyor. Sağlıklı bir yaşamın öncelikle genetik mirasınız olması gerekir. Daha sağlıklı nesillere sahip olmak içinse, sizlerin sağlıklı olması gerekir. Hayatınızı önemsiyorsanız, sizi hareketsizliğe iten teknoloji ile iç içe olan hayatınızdan biraz olsun vazgeçin. Hareket alanları yaratın ve yaşamınıza sporu bir şekilde dâhil etmeyi başarın. Bu şekilde çok daha mutlu olabileceğinizi görmenizi istiyoruz. Sağlıklı yaşamayı seçen insanlar, hayatlarında spora her zaman yer açmayı başaran insanlardır.

 

Boks hayatımı nasıl etkiler? Boksa başladığımda bu sporu sevebilecek miyim? Bu soruların cevabını boks derslerine başladığınızda öğrenebilirsiniz. Hayatınızı kesinlikle iyi anlamda etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. Boks yapmak için açık alanları kullanabildiğiniz gibi, boks salonları da çalışma alanlarınıza dâhil. İster salonlarda ister açık alanda, boks antrenmanlarınızı her zaman yapabilirsiniz. Düzenli boks çalışmalarına katıldıkça, gündelik hayatta kendinize daha çok güveneceğinizi de görebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!