Boks Hayatınızın Bir Parçası Olmalı

İnsanları hasta eden şeyin şehir hayatı olduğunu görmenizi istiyoruz. Çünkü hareketsiz bir yaşam bütün hastalıklara davetiye çıkarır. Gençler, çocuklar ve kadınlar daha hareketli bir yaşama sahip olmalıdırlar. Çağın en büyük vebası kanser, sağlıksız ve hareketsiz bir yaşamın sonucudur. İnsan doğası beton binalara hapsedilmiş şekilde yaşamaya müsait değildir. Tam da bu noktada boks dersleri almaya başlamanız gerektiğini belirmeliyiz.

Yaşamınızın daha hareketli geçmesi gerekiyor, hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gereken spor, gündelik hayatta daha rahat olmanızı ve çok daha sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksel bir hayata sahip olmanızı sağlıyor. İstanbul’da farklı ilçelerde Nafiz Başaran boks salonlarında boks dersi alabilir, dilerseniz açık hava antrenmanları ile bu sporu hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Boks erkek sporudur algısı yanlış!

Sert bir spor olduğu, savunma sporlarından biri olduğu için erkeklere daha uygun olarak görülen boks, gerçekte her yaşın ve herkesin sporudur. Kadınlara boks dersi veren Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran, boksa gönül veren herkese boksun kapısının açık olduğunu belirtiyor. Çünkü boks, her şeyden önce bir savunma sporudur. Savunmaya kadınların erkeklerden daha çok ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde, boks için erkek sporudur demek haksızlık olmaz mı?

Eğer boks yapmaya karar veriyorsanız öncelikle boks için düzenli antrenmanlar yapmanız gerekir. Çünkü ister amatör ister profesyonel olarak ilgilenin, spor yapmanın öncelikle sağlığınız için gerekli olduğunu ve düzenli olarak devam etmeniz gerektiğini fark etmeniz önemlidir. Boks derslerine devam ederken her yeni aşama da yeni bir teknik öğrenirsiniz. Öncesinde bedeninizin bu teknikleri uygulamaya hazırlanması içinse bir takım esnetme hareketleri ve devamında sağlam bir duruş için gerekli antrenmanların yapılması gerekir. Boks, denge sağlamlık güç ve esnekliğin bir arada olması gereken bir spordur. Tüm bu özelliklere sahip olmanız için düzenli çalışmalara katılmanız yani boks için zaman ayırmanız gerekir.

Bahar dönemi için spora başlamayı düşünenlere önerimiz, boks yapmaları yönünde. Neden boks sporunu seçmeliyim diye düşünecek olursanız, kendinizi nasıl savunabileceğinizi öğreneceğiniz aynı zamanda bundan sonraki hayatınız için beden kas yapınızı en iyi hale getirebileceğiniz başka bir spor daha yok da ondan! Boks, her mevsim yapılabilinen insanlara kendini iyi hissettiren bir spor, savunma sporu olması ise cabası! Nasıl duracağınızı, kendinizi savunurken bunu nasıl yapabileceğinizi boks antrenmanlarında öğrenirsiniz. Artık amatör birer boksör olduğunuzda ise kendinize nasıl bakmanız gerektiğini bilirsiniz. Fazla kilolarla mücadele ederken de boks sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir spor. Özellikle kadınların şikâyetçi olduğu üst sol sarkmaları boks yaparak kısa sürede toparlanıyor. Daha sıkı ve daha genç bir vücut için boks yapmayı kadınlara özellikle öneriyoruz.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!