Boks için uygun muyum?

Spor yapmak için çok geç kaldığınızı hatta orta yaşı geçtiğiniz için artık belli bir spor dalına yönelemeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Aklınızdan boks dersi almak da geçiyor olabilir. Neden olmasın!

 

Spora başlamak için asla geç değildir, özellikle her yaşın sporu olan boks için aklınızda şüpheler olmasın. Spor, kişiye göre antrenmanların yapılmasını gerektirir. Hiçbir spora en ağır hareketlerle başlanılmaz. Öncelikle bedeninizi spora alıştırmak için temel hareketlerle başlamanız önerilir. Boks dersine katılacağınız hocanızın sizin için çizeceği çalışma planına sadık kaldığınız sürece, boks sayesinde kondisyon sağlayabilir, keyfili zaman geçirerek geç de olsa sporla tanışmanın siz de yaratacağı pozitif etkiden istifade edebilirsiniz.

 

Her yaşın sporu boks!

 

Çocuklarınız için ideal bir spor olduğu kadar sizler için de mükemmel bir hobi olabilir. Boks, yapmaktan son derece keyif alacağınız bir savunma sporudur. Eğlenerek zaman geçirmek, kalori yakmak, spor yaparak gençliği korumak mümkün! Hem kilo kontrolü olarak düşünebilirsiniz hem de fit olmak için ideal bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Boks dersleri her anlamda işinizi kolaylaştırır! Daha fit, daha hareketli, daha güçlü biri haline dönüşmek için boksla amatör olarak da olsa ilgilenmeniz yeterli! Yaşınız kaç olursa olsun, boks sizin sporunuz! Cinsiyetin ve yaşın boks yapmak için bir önemi yok!

 

Özellikle kadınlara öneriliyor!

 

Boks son dönemde kadınlar tarafından oldukça popüler bir spor. Üçgen vücutlu boksörler değil, boks sayesinde kendini savunmayı öğrenen kadınlar bu sporu kendi aralarında popüler bir hale getirdi. Artık ev hanımları da öğrenci genç kızlar da boks tekniğini öğrenmek istiyor. Çünkü yaşanılan şiddet, kadınların güçsüz ve kendilerini savunmayı bilmezliğinden faydalanan insanlar buna yol açıyor. Kadınların da kendilerini savunmayı öğrenmeleri gerektiği inkâr edemeyeceğimiz bir gerçek. Bu nedenle özellikle kadınlara boks tekniklerini öğrenmeleri önerilmektedir.

 

Kadınlara boks dersi imkânı sunan boks salonlarında savunma tekniklerini öğrenebilirsiniz. Denge, dayanıklılık, esneklik ve güç yeteneğinizi boks antrenmanları ile arttırabilir, kendinizi savunmayı başarabilirsiniz.

 

Boks yapmak için uygun muyum değil miyim diye düşünmek yerine, kendiniz için boks salonlarını araştırın. Göreceksiniz, her yaş ve herkes bu spor için uygun. Keyif alarak derslere gideceğinizi, her boks dersi saatini iple çekeceğinizi söylemeliyiz. Çünkü katılacağınız her çalışma, boks konusunda kendinizi biraz daha geliştirmenizi ve yeni teknikler öğrenmenizi sağlayacak. Gücünüzün arttığını, karşınızdaki rakibi nasıl devirebileceğinizi hatta yaşama bakışınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz. Bireysel sporlar arasında mücadeleyi en iyi öğreten, kendiyle barışık olduğu kadar hırsı korumayı bu kadar başaran bir spor dalı daha bulamazsınız. Eğer boks için uygun muyum diye soruyorsanız, cevabımız EVET! Boks için uygunsunuz, hemen başlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!