Boks ile diğer sporlar arasında nasıl bir fark vardır?

Spor seçiminde bulunurken tüm dalları değerlendirmeniz gerekir. Beden yapınızın uygun olduğu ve yapmaya istekli olduğunuz spor, belki de boks olabilir! Boks dersi aldığınızda bu sporu ne kadar seveceğinizi ve devam ettirebileceğinizi görebilirsiniz. Boks, diğer spor dalları ile kıyaslandığında, kas yapınızı artıran savunma öğrenmenizi sağlayan bir spor olarak dikkat çekiyor. Boks derslerine çocukların da katılmasını öneriyoruz, çünkü çocuklar için boks eğlencelidir. Öğrenmesi keyifli olan bu spor her yaştan herkesin denemesi gereken bir spordur. Fazla enerjiyi atmak için harika bir fırsat olan boks, kendinizi denemeniz için de bir fırsat. Çünkü kendi güvenliğinizi sağlama konusunda alabileceğiniz en iyi eğitimi boks dersleri sırasında alırsınız. Daha kaliteli bir yaşam, kendinize daha fazla güvenebileceğiniz bir yaşam bu anlamda boksla mümkündür. Boks sporunu seveceğinizden eminiz.

 

Savunma tekniklerini öğrenmek neden önemlidir?

 

Herkesin kendisini savunmasının gerektiği bir an vardır, ister erkek olun ister kadın, mutlaka güvenliğiniz konusunda tedirgin olduğunuz zamanlar yaşarsınız. Boks dersleri ile bu anlarda kaygı değil güven hissedersiniz. Yaşamınızda güvenin önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Boks öğrenerek bu güveni kazanabileceğinizden eminiz. İstanbul’da birçok yerde boks salonları olan Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran, bu konuda boks öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor. İster milli bir boksör olmak için ister amatör olarak ilgilenmek için düşünün, boks salonlarını değerlendirmenizi öneririz. Boks, öğrendikçe daha çok seveceğiniz ve çalışmalardan keyif alacağınız bir spor.

 

Boks sporu ile erkekler daha fazla ilgileniyor bu nedenle kadınların bu spora karşı daha fazla ilgili olması gerçek anlamda bir gereklilik. Türkiye’de boksu profesyonel anlamda kariyer olarak düşünmesi gereken daha fazla kadın olmalı. Kadın sporcularımızla ülkemizin profesyonel platformlarda daha fazla temsil edilmesini istiyoruz. Bu nedenle kadınlara boks dersi veren Nafiz Başaran, bu sporda kadınların yetişmesini destekliyor ve kadınların spora olan ilgisinin artması gerektiğini savunuyor.

 

Çocukların boks öğrendiğinde kavgacı bir kimliğe sahip olacağına dair yanlış bir düşünce, çocukların bu spordan uzak kalmasına neden oluyor. Boks, erken yaşlarda öğrenildiğinde hayat kalitesini arttıran bir spordur. Çocuklarınız için yaz dönemi spor kursları arasında boks dalında çalışmalara katılabileceklerini alternatif dâhilinde görmenizi isteriz. Boks, asla kavgacı bir karakter yaratmaz. Boks dersleri alan çocukların başarılı birer genç olarak yetişeceklerinden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!