Boks kurslarının fiyatları ne kadar?

Boksa başlamaya karar verdiğinizde, boks kurs ücretlerinin de bu derslere başlamanızda etkili olduğunu görmüş olursunuz.

Boks kursu fiyatları değişkenlik göstermektedir, amatör boksörlerin başladığı kurslar ise kadınlara, çocuklara ve erkeklere göre farklı fiyat politikasına tabidir. Ortalama olarak 150 TL ile 200 TL arasında değişen bir rakamdan söz etmek mümkündür. Fakat unutulmamalıdır ki bahsedilen ortalama rakam, kişinin çalışma programına ile, ilçeye, ödeme şekline, ders saatine göre değişiklik gösterecektir. Kursiyerlerin sayısının da bu rakam için belirleyici olacağını hatırlatmak gerekir. Seçeceğiniz boks kursu için de bilinçli şekilde karar vermelisiniz, ne tür bir boks dersi almak istediğinize karar verirken, öncelikle neden boks yapmak istediğinize odaklanabilirsiniz.

Hangi boks kursuna başvurmalıyım?

Profesyonel boks antrenörlerinden alacağınız boks kursları ile boks sporuna profesyonel bir başlangıç yaparsınız, eski boksörlerin eğitim programlarına dâhil olmanın, bu spor dalında yetişmek için en uygun seçim olduğunu fark etmelisiniz. Kendinizi geliştirmek, boks tekniklerine sahip olmak ve özellikle boks dalında kariyer yapmak için mutlaka eğitmeninizi doğru seçmelisiniz. Seçtiğiniz eğitmenin, sizin boks kariyeriniz üzerinde etkisi büyüktür. Sizi bir adım öteye taşıyabileceğini, antrenörünüzün sahip olduğu boks kariyerinin size rehber olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Boks egzersizlerinin önemi nedir?

Boks kurslarının ilk amacı, düzenli boks egzersizleri yapmanızdır. Düzenli egzersiz, boks da yumruklarınızın daha seri ve sert olmasını sağlar. Yapılan egzersizin türüne göre boks da daha esnek olmanız, daha güçlü bir duruşa sahip olmanız mümkündür. Egzersizlerin ilk ve en önemlisi duruş egzersizleridir. Bir ayağın önde, merdiven çıkar pozisyonda hafif kaldırarak durmak, sağ ve solak olma durumuna göre kullandığınız ayağı öne atarak dengeli bir duruş çalışmak gerekir. Boks, duruşun sağlam olması gereken bir sordur. Çünkü gerek kroşelerinizi çalıştırırken gerekse aparkat attığınızda öncelikle sizin yere sağlam basıyor ve denginizi koruyor olmanız gerekir. Duruşunuzun ne kadar güçlü olduğu, yumruğunuzun ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Aynı zamanda kan basıncınızın dengelenmesi adına da egzersizler faydalıdır. Kemiklerin güçlenmesi, kas sisteminin rahatlaması ve dolayısı ile boks için daha hazır hissetmeniz, egzersizlere sadık kalmanızla mümkündür. Profesyonel bir boksör, boks çalışmalarına devam ederken yeme içme düzeni için beslenme uzmanlarından destek almalıdır. Sizler, kişiye özel boks kursu kayıtlarınızı yaptırmadan önce mutlaka bok hakkında gerçekten karar verdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü boks, ilgilenmeniz ve ihmal etmemeniz gereken bir spordur. Düzenli çalışma, kursu aksatmama önemlidir.

 

 

Boks kurslarının fiyatları ne kadar?” için 2 yorum

  1. 1 gün arayla, akşam ve ya sabah saatlerinde spora gelmek istiyorum , amacım boksu çok iyi bir şekilde öğrenmek , maçlara çıkmak istemiyorum . Nakit peşin ödeme. Ne kadar olur fiyat

  2. Merhaba, bize 0533 353 50 50 telefon numarasından ulaşır mısınız? Web siteden ulaştığınızı lütfen telefonda belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!