Boks kursu veren iyi yerler

Türkiye, boks sporu ile 100 yılı aşkın bir zaman öne tanıştı. İlk – resmi olmayan – boks müsabakalarını işgal döneminde İstanbul’da bulunan düşman askerlerinin yaptığı bilinmektedir. Sonrasında ise insandan insana aktarılarak yaygınlaşmıştır. Türkiye’nin her ilinde bulunan boks kursu veren salonların en iyisi hiç şüphesiz İstanbul’da bulunmaktadır. Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran, İstanbul’un birçok ilçesinde boks salonu açarak gençlerin bu sporu bilinçli bir şekilde yapmasına imkân vermektedir. Aynı zamanda kadınlara boks dersi ve çocuklara boks dersi alternatifleri ile boks sporuna gönül vermeye hazır herkesi bu sporla tanıştırmayı başarmıştır.

 

Boks’un ilk yıllarında İngiliz Kemal ve Yavuz İsmet bilinen ilk isimlerdendi. Günümüzde Türkiye’de boks denildiğinde akıllara gelen isim ise Nafiz Başaran. 1924 yılında kurulan Türkiye Boks Federasyonu 1927 senesinde Uluslar arası Amatör Boks Birliği’ne alınmıştır. Böylece Türkiye’nin ulusal anlamda boks hayatı başlamıştır. Nafiz Başaran, ülke çapında ödüller almış bir sporcudur. Aynı zamanda Milli takım boks antrenörlüğü ile birlikte Kara Kuvvetleri şampiyonluğu da bulunan milli sporcu, kamp müdürlüğü yapmıştır.  Türkiye Gruplar şampiyonlukları bulunmaktadır. Boks denildiğinde böyle bir alt yapıya sahip birinden ders almanın önemini fark etmek gerekir. Günümüzde ise boks federasyonu güreş federasyonu ile aynı çatı altına alınmıştır. 1946 yılında atılan bu adım, 1946 senesinde En teknik boksör unvanı alan Halit Ergönül’ün Avrupa karmasına çağırıldığı senedir. Boks, Dünya’da Türkiye’nin adının geçtiği sayılı spor dalları arasında yer almaya devam etmektedir. Boks’a gönül veren gençler olduğu sürece, profesyonel boksörlerimizin başarısının artacağına olan inancımız, Nafiz Başaran gibi boksa gönül veren değerli antrenörlerimiz sayesinde her zaman devam edecek.

 

Boks gerçekte bir tutku, bir yaşam şeklidir. Hayatını boksa adamış olan insanlara baktığınızda, siz de onlardan biri olmak istiyorsanız; öncelikle boks salonlarını araştırmalı, boks dersi almak için kararlı olmalısınız. Profesyonel bir boksör olmak elinizde, bunu düzenli çalışarak ve buna inanarak başarabilirsiniz. Türkiye’de boks tarihine baktığınızda, hayatı başarılarla dolu sporcular görürsünüz. İşte o boksörlerin arasına adınızı yazdırmak istiyorsanız, tüm imkânlara sahipsiniz! Ders almak istediğiniz salonu seçmeli ve bir an evvel çalışmalara başlamalısınız. Unutmamalısınız ki, boks sadece profesyonel olarak ilgilenenlerin değil herkesin sporudur. Kadınlar da en az erkekler kadar boks dalında başarılı olabilir.

 

Boks dersi almak için Nafiz Başaran boks salonlarını araştırabilirsiniz. Kolayca boks öğrenmek ve bunu özellikle Nafiz Başaran gibi bir isimden öğrenmek için bahar dönemini iyi değerlendirmelisiniz. Her yaştan her insan boks öğrenebilir. Kondisyon yapmak ve amatör olarak boksla ilgilenmek için de teknik öğrenmek isteyebilirsiniz. Hayatınıza anlam katmak, daha çok hareket alanı yaratmak hepsinden önemlisi keyifli bir spora başlamak için boks derslerini değerlendirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!