Boks Neden Tercih Ediliyor?

Hareketli bir yaşamın etkin bir yaşam olduğu, teknolojinin gelişmesinin bizi yavaşlatmasına izin vermememiz gerektiğini görmeliyiz. Hayat, tekrarı olmayan bir yolculuktur. İyi değerlendirmeniz, kendimize iyi bakmamız gereken bir yolculuk. Spor ise bu yolculuğumuzu en doğru şekilde gerçekleştirmemiz için değerlendirmemiz gereken bir alternatif. Boks derslerine başlayan insanların ortak düşüncesi olan bu karar, özellikle çocukların erken yaşlarda hayatlarını düzene sokmak için sahi olması gereken ayrıcalık olarak görülüyor. Çocuklara boks dersi veren boks salonlarında bu eğitimi erken yaşlarda alma şansı oluyor.

Boks tercih ediliyor çünkü sadece bir spor değil. Aynı zamanda boks öğretisi ile hayat tarzınızı değiştirebiliyorsunuz. Yaşamınızda yeni bir sayfa açabiliyorsunuz. Artık daha sağlıklı bir yaşama başlayabiliyorsunuz. Boks sporuyla tanıştığınızda, kendinize bundan sonra nasıl bakacağınızı çok daha iyi öğreniyorsunuz.

Sporcu nasıl olmalıdır?

  • Sporcu, beslenmesine dikkat eden kişidir.
  • Sporcu, alkol kullanmaz.
  • Sporcu, sigara kullanmaz.
  • Sporcu, gece hayatından uzak durur.
  • Sporcu, zinde ve fit olmak için düzenli olarak antrenman yapar.

 

Bireysel sporlar ve grup sporları arasındaki fark, kişilerin karakterleri ile uyumlu olması gerektiği düşünüldüğünde, sporunuzu seçmek için size yol gösteren farklardır. Eğer daha çok takım çalışmasına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, gruplara boks dersi alternatifini amatör olarak değerlendirebilirsiniz. Çünkü boks, bireysel başarı isteyen, takım çalışmasına uygun olmadığını düşünen kişilerin ilgilenmesi gereken bir spor.

Futbol, voleybol, basketbol gibi sporlar takım işidir. Takım ön plandadır, takım başarılı olmalıdır. Fakat boks böyle değildir, boks kişisel mücadeleniz ve kişisel başarınız demektir.  Tıpkı hayatta olduğu gibi, hayat da kişisel değil midir? Boks yaparak aynı zamanda kişisel olarak da gelişebilirsiniz, çünkü mücadele etmenin, vazgeçmemenin ve dayanıklı olmanın önemini bu sporu yaparken tekrar öğrenirsiniz. Boks dersleri almaya başladığınızda, boksun hayatınızda yeni bir dönem ifade ettiğini zamanla görebilirsiniz.

Boks, bir savunma sporu olarak dikkat çekiyor. Erkeklerin daha çok ilgilendiği ancak kadınların da ilgilenmesi gereken boks, çocuklar için de önemli. Erken dönemlerde sporla ilgilenmenin nasıl faydalı olduğunu gören insanlar çocukları için spor hayatının erken başlamasından yana. Çocuklara boks dersi alternatifini Nafiz Başaran boks salonlarında değerlendirebilirsiniz. Yaz tatili için mükemmel bir uğraş olan boks, çocuklarınızın hayatına erken yaşlarda girmeli. Böylece hayatla nasıl mücadele edeceklerini bilir, sporcu kimliği ile hayatta daha başarılı bir çizgiye sahip olabilme kabiliyetine sahip olabilirler. Çocuklarınıza iyi bir miras bırakmak istiyorsanız onlara spor yapma alışkanlığını miras olarak bırakmayı seçin. Çünkü spor, hem sağlıklı olmalarını hem de psikolojik olarak rahatlama alanlarını nasıl yöneteceklerini belirler. Sporcu kimliği olan kişiler, beden ve ruh sağlıklarını stabil tutma şansına da sahiptirler.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!