Boks öğrenmek isteyenlere öneriler

Spor çalışmalarına başlamak için kendinizi hazır hissediyorsanız, önerimiz savunma sporlarından birini seçmeniz. Çünkü savunma öğrenmeniz, kendi güvenliğinizi sağlam adına gerçekten gereklidir. Boks derslerine başlamadan önce, spora yatkınlığınız ve öncesinde ne kadar süre spor yaptığınız önemli değildir. Boksa başlarken size çeşitli alıştırmalar yapmanız söylenir ve bu spora bedensel olarak hazırlanmanız sağlanır. Boksa her yaşta başlayabilirsiniz. Kadınlara boks dersi veren salonlarda kadınların aynı zamanda kilo kontrolü için de tercih ettiği bu dersler, oldukça etkili.

 

Gün geçmiyor ki yeni bir şiddet haberi duymayalım. Her gün yaşanan bu olaylar, sizleri de tedirgin ediyor olmalı. Kendi güvenliğinizi sağlama adına vakit ayırmak ve daha güvenli bir yaşama sahip olmak sizin de hakkınız. Boks öğrenme isteğinizi kadınlara boks dersi veren salonlarda değerlendirmenizi öneririz. Herkesten fazla kadınların kendilerini koruması gerekiyor. Zaman, kadına şiddeti hak görenlerin ve güçlünün güçsüzü ezmeyi ar etmeyenlerin zamanı oldu. Çünkü kadınlar her anlamda erkeklerden kendilerini koruyamıyor. Ekonomik özgürlüğü olan kadınların birçoğu maaş kartlarını kocalarına veriyor. Sevgilisinden ayrılmak isteyen kadın şiddet görüyor. Öğrencilik döneminde toplu ulaşım araçlarında dahi olsalar, erkek şiddetinden kaçamıyorlar. Kadınların çözüm olarak değerlendirebilecekleri boks, aynı zamanda kurtuluşları da olacaktır. Kas yapısı daha güçlü olan erkeklere karşı boks öğrenerek kaslarını güçlendiren, savunma tekniklerine haiz kadınlar, kendilerini koruyabildikleri gibi çocuklarını da her zaman koruyabilirler.

 

Boks şiddet içeriyor mu?

Hayatın şiddet içermeyen bir yönü var mı? Şiddet hayatımızda hiç mi yok? Bizleri tehdit eden şiddete karşı, şiddet içeren bir spor öğrenmek gerçekten itici mi? Tabii ki değil. Boks tabi ki güç gerektiren ve bir o kadar savunma tekniklerini içeren bir spor. Fakat asla tek başına şiddet içeren bir spor olarak bu kadar cılız bir tanımla nitelendirilmemeli. Boks dersleri almaya başladığınızda artık kavgaya hazır biri olmazsınız. Kendinizi korumaya hazır olursunuz. Aynı zamanda başarı, odaklanma, hırs ve sporcu kimliği gibi yeteneklere sahip olursunuz. Boksa başladığınızda kendinize olan inancınız artar, sağlıklı bir yaşama da başlamış olursunuz. Spora başlamanın ne tarafı kötü olabilir ki? Çocuklarınız için de aynı mantıkla düşünmenizi istiyoruz, kendilerini koruyabilecekler. Savunma tekniklerini biliyor olacaklar ve tüm bunların yanında düzenli spor yapma ayrıcalığı ile kötü alışkanlıklardan uzak duracaklar. Boks, son derece faydalı bir spordur. Öğrenilmesini önerdiğimiz boks, her yaş ve herkesin kolayca adapte olabileceği, öğrenebileceği bir spor olarak görülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!