Boks öğrenmeye başlarken

Hayatınız için bu yeni kararı uygulamaya başlarken, sağlığınız adına en iyi olanı yaptığınızı bilmelisiniz. Bir takım rutinleri kabul etmekte ve uygulamakta zorluk çekmeniz normaldir. Kadınlara boks dersi veren salonların sayısının artması, bu spora kadınların ilgisinin artması gerektiğini gösterse de, kadınların çekinceli davranmaya devam ediyor.  Boks, kadınların başarı kazanabilecekleri bir spor, öğrendikçe sevebilecekleri bir spor olarak gördüğümüzü bu sporu bütün kadınlara öneriyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu spor, herkesin severek yapacağı ve başarılı olabileceği bir spor. Sadece biraz daha cesaretli davranarak bu spor konusunda kendinize güvenmenizi istiyoruz. Herkesin boks dersi alabileceğini, başarılı bir boksör olma veya amatör boksör olma yolunda ilerleyebileceğini biliyoruz.

 

Boks öğrenmeye başladığınızda fark edeceğiniz değişiklikler arasında dinç hissetme, daha fit olma gibi ayrıcalıklar yer alır. Kadınlar için boksa başlama nedenleri arasında başarılı bir şekilde kilo kontrolü yapmak da gelmelidir. Kadınlara boks dersi veren salonlarda kadınların elde ettiği ilerleme, amatör boksör kadınlar açısından kazançların ne kadar fazla olduğunu göstermektedir. Sizler de bu faydaları gözeterek mutlaka spora yer vermeli, hayatınızda boks için yer açmaya çalışmalısınız. Bahar, yeni bir spora başlamak için harika bir dönemdir. Sağlıklı bir hayatın gerekleri arasında yer alan spor, mutlaka zaman ayırmanız ve rutinlerinize katmanız gereken bir şey. Boks kulağa başlarda ilginç gelebilir ancak asla erkek sporu olarak bir kenara atmamalısınız! Boks herkesin yapabileceği bir spor, herkesin sporudur!

 

Boks öğrenmeniz için nedenler arasında, savunma öğrenme isteğiniz de yer alabilir. Boks, iyi bir savunma için ideal bir savunmadır. Gün geçmiyor ki şiddet olayları artmasın, en azından kendinizi ve yanınızdaki sevdiklerinizi koruyabilmek adına güvenlik, savunma öğrenebileceğiniz bir fırsat. Çünkü kendinizi korumayı başardığınızda, boks dersleri amacına ulaşmış olacaktır. Güvenlik açısından boks öğrenmenin faydalı olacağını savunuyoruz. Fakat çocukların boks öğrendiğinde kavgacı biri haline dönüşebileceğine dair beklentinin gerçek olmadığının da altını çizmek istiyoruz. Sağlıklı bir yaşam için yapılan spor, güvenliğiniz adına savunma tekniklerine de sahip ise, asla kavga için geçerli bir neden değildir.

 

Boks öğrenmeye başlarken bahar dönemini seçmenizi öneririz. Çünkü boks çalışmalarını salonda olduğu kadar açık alanda da devam ettirmek isteyeceksiniz. Alışma döneminde çalışmalar için salonlara mecbur kalmadan, boks antrenörünüz ile açık alanlarda çalışma şansını yakalamak için bahar ve yaz döneminin boks öğrenmek adına ideal vakitler olduğunu düşünüyoruz. Boks öğrenmek isteyen herkese, bu isteğini köreltmemesini ve mutlaka boksa zaman ayırması gerektiğini söylemek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!