Boks savunma tekniklerini öğrenmenin avantajları

Spora başladığınızda, tercihiniz boks derslerinden yana ise, savunma tekniklerini kısa sürede öğrenirsiniz. Boksta savunma tekniklerini öğrendiğinizde, artık kendinizi her durumda ve her şartta koruyabilirsiniz. Şiddeti her alanda görmeye başladığımız günümüzde, savunma öğrenmenin sadece kendi güvenliğiniz için değil, sevdiklerinizin güvenliği için de önemli bir adım olduğunu fark etmelisiniz. Erkeklere boks dersi verilen salonların sayısı fazla, çocuklara boks dersi verilen salonlar ve kadınlara boks dersi verilen salonlar da var. Yeter ki boks öğrenme isteyin. Araştırmanız ve bulunduğunuz il de herkesin gidebileceği boks salonları bulmanız mümkün. Çünkü artık eskisi gibi spor ikinci planda kalmıyor. Spora gereken önemin verildiği bir dönemdeyiz. Savunma tekniklerinin öğrenilmesinin yanı sıra, boks öğrenmenin kas yapınız üzerindeki pozitif etkileri de sağlıklı bir yaşama sahip olmanızı sağlar. Boks, hayatınıza sağlık ve kalite getirir.

 

Güvenlik neden önemlidir?

 

En iyi semtlerde yaşamak isteriz, en sağlam evleri ve en kaliteli arabaları tercih ederiz. İmkânımızın yettiği yere kadar bunların en iyisine sahip olmayı istememizin tek nedeni güvenliktir. En yeni, en son model araba aslında en sağlam arabadır. En güvenli arabalar son modellerdir. En iyi ev ise, kendimizi güvende hissettiğimiz evdir. Güvende hissetmek, yaşam kalitemizi arttıran bir durumdur. Boks derslerine devam ettiğinizde, güvenliğinizi sağlama ayrıcalığını elde ederseniz. Güvenlik, her an emin olmamız gereken bir histir. Boks öğrendiğinizde bütün bunlardan önce kendinize güvenmenin ayrıcalığını yaşarsınız, kendinizi ve beraberinizdeki insanları koruyabilecek kadar savunma öğrenmeniz için yeterlidir. Katılacağınız boks dersleri ile öğreneceğiniz savunma teknikleri, size hayatınızda kendinizi başka şeylere gerek duymadan sadece kendi kendinizeyken bile güvende hissetmenizi sağlar.

 

En büyük avantajlar;

 

  • Kendimizi korumayı öğreniriz.
  • Kendimize güvenmeye başlarız.
  • Sevdiklerimiz için de güvenliği sağlayabiliriz.
  • Boks savunma teknikleri ile yeni bir kişi olabiliriz!

 

Boks zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmeniz ve boş zamanlarınızın dışında, meslek olarak da görebileceğiniz bir spordur. Boks yaparak kariyerinizi sağlamlaştırabilirsiniz, profesyonel bir boksör olmak, gelecek halleri alternatifleri arasından önerdiğimiz bir seçenek. Çünkü boks, insanların daha fazla ilgilenmesi gereken bir spor, özellikle de kadınların. Kadın boksör sayısının artmasını, kadınları ringlerde daha fazla görmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Yaşam da başarılı olmak için mutlaka emek vermek ve zamanı iyi kullanmak gerekir. Bu anlamda boks, herkesin vakit ayırması gereken ve zamanı iyi değerlendirmemizi sağlayan bir spordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!