Boks yapanların hikâyeleri

Sporu seven insanlar hayatlarını her zaman için daha kolay idame ederler. Çünkü spor, gündelik hayatın rutinlerini kolaylaştırır. Örneğin, trafikte stres altındayken eğer sporcu kimliğiniz varsa o anı çok daha kolay atlatırsınız. Çünkü spor yapmayan kişilerin kalbi hafif bir strese dahi dayanamayabilir. Kardiyo çalışması yapmayanlar için stres, kalbin kaldıramayacağı kadar ağır olabilir. Oysa spor yapanlar, psikolojik olarak zor şartlarda dahi daha iyi idare edebilirler.

Boks yapanların hikâyeleri her zaman neşe ve keyif verir. Çünkü sporcuların ortak özelliği, sağlıklı düşünebilmeleri ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmeleridir. Ortak paydaları budur. Boks derslerine düzenli olarak katılan, düzenli olarak spor yapan kişiler idealisttirler. Başarılı insanların hayatlarını incelediğinizde mutlaka bir sporla ilgilendiklerini görürsünüz. Spor, başarılı insanların hayatlarının olmazsa olmazıdır.

Boks yapan insanların hikâyelerinde ise hep azim, mücadele, başarı ve en nihayetinde güzel bir yaşam görürüz. Spor, insanların kötü alışkanlıklardan uzak durmasını destekleyen bir uğraştır. Boks ise, bireysel bir spor olmakla birlikte kişisel mücadeleyi arttıran, denge sağlamanız gereken, dayanıklılık, sağlamlık, esneklik ve güç gerektiren bir spor olarak kötü alışkanlıklardan kişiyi başarılı bir şekilde uzak tutmayı başarır. Boks yapan birinin kendisine uzun veya kısa vadede zarar verecek bir alışkanlığa başlaması mümkün değildir. Çünkü kendisi için neyin iyi olduğunu analiz edecek yeteneğe sahiptir. Bedeninin sağlığı önemlidir, bunun farkındadır. Boks dersi insanlara öncelikle kendilerine iyi bakmaları gerektiğini anlatır, buna inandırır.

Kadınlar da boks dersi alarak sporla iç içe bir yaşamın avantajlarına sahip olabilirler. Kadın cinayetlerinin arttığı günümüzde kadınların kendilerini korumaya çok daha ihtiyacı var. Boks sanatını öğrenen kadınların, karşılarındaki kişinin gücüne bakmaksızın onları bir şekilde yavaşlatacak tekniğe sahip olabileceklerini bilmelisiniz. Kadınlara boks dersi alternatifi ile kendini koruyabilen kadınlar, olası vahşet durumunda karşı tarafı etkisiz hale getirebilirler. Çocukların da boks antrenmanlarına katılıyor olması gerekir. Çünkü çocukların, yaşamlarını inşa ederken onlara ömürleri boyunca yanlarında olacak alışkanlıklar kazandırmak gerekir. Çocukların sporcu kimliği ile erken yaşlarda tanışması, hayatlarında başarıyı elde etmeleri için destek görecekleri bir hobiye sahip olması anlamına gelir.

Boksörlerin yaşamları bu anlamda idealdir. Çünkü antrenmanlar onların sağlıklı kalmasını sağlar. Mutlaka profesyonel anlamda boks ile ilgilenmeniz gerekmez, boks sporu ile amatör olarak ilgilenirken de faydalarından istifade edebilirsiniz. Açık hava da boks antrenmanı yaparak serotonin salgılayabilir, daha mutlu kişilere dönüşebilirsiniz. Spor yapmak sadece bedensel sağlık kazandırmaz, aynı zamanda psikolojinizi de düzenler. Daha iyi düşünebilir, daha zinde hissedebilirsiniz. Boks yapanların başarı hikâyelerine kendi hikâyenizi de dâhil etmek istiyorsanız, en kısa sürede boks antrenmanlarında ter atmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!