Boks Yaparak Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kilo problemi yaşayan her insan, kolesterol şeker ve kalp hastalıkları adayıdır. Kilo vermek estetik kaygılarla olabildiği gibi tamamen sağlık amaçlı da istenmeli. Çünkü görünümün yanında sağlık, dikkat etmemiz gereken çok daha önemli bir detay.

Kadınların daha çok yaşadığı kilo problemleri için kadınlara boks dersi alternatifi değerlendirilebilir. Kilo verirken aynı zamanda kasların sıkılaşması ve daha güçlü bir bedene sahip olma şansı boks sayesinde elde edilir. Katılacağınız boks dersleri yani antrenmanları ile diğer sporlara oranla çok daha fazla kalori yakarsınız.

Kilo verme döneminde önemli olan yağ kaybetmektir, kas değil. Piyasada yer alan diyetler ise bu detaya dikkat etmeden kilo kaybetmeye yönelik öneriler içerir. Kilo vermek isteyenlere özellikle beslenme şekillerini değiştirmesi hatta tek tip beslenme ile ödem atmaya yönelik diyetler önerilir. Gerçekte tek tip beslenme beden için zararlıdır. Kas kaybına neden olurlar, ödem atmanızı sağlarlar. Ödem, bedeninizde biriken fazla sudur.

Yapılan yanlış diyetler öncelikle su kaybına neden olur, sonrasında ise kas kaybına. Çünkü potasyum, magnezyum gibi kaslarınız için önemli elementleri almazsınız. Diyetiniz patates ve muz yemenizi yasaklar. Oysa bu besinler kaslarınızı güçlendiren ve kaslarınızın ihtiyacı olan potasyum açısından zengindirler. Boks dersi alırken kas yapınızı güçlendirici yönde beslenmeniz isteriz. Böylece kaslarınız güçlenir, daha fazla kalori yakarsınız ve yağ hücrelerinden kurtulabilirsiniz.

 

“Önemli olan kalıcı şekilde kilo vermektir, yeme içme düzeninde yapılan kalıcı değişikliklerin yanı sıra spor yapmayı hayatınızın rutinleri arasına almanız gerekir.” – Nafiz Başaran

 

Boks, rutin olarak yapmaktan keyif alacağınız, stres atabileceğiniz, öfke kontrolü için de önemli bir karar. Çünkü boks yaparken aslında bir yandan mutluluk hormonu salgılarsınız, çünkü boks fazla enerjinizi teknik detaylara dikkat ederek atmanızı sağlar. Kadınların boks kurslarında en çok hoşuna gidecek olan kısım da burasıdır, kas yaparken stres atmak! En seveceğiniz şey ise kum torbasını yumruklamak olacaktır.

Boks dersi aldığınızda sağlıklı bir şekilde forma girebilir, kilo verebilirsiniz. Beslenme düzeninizde sporcu özenine sahip olarak, stres atarak ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Emek isteyen ve oldukça zahmetli bir spor olan boks, diğer egzersiz programlarına göre çok daha etkilidir. Herkesin keyif aldığı bir spor vardır, sizin sporunuz boks olabilir! Denemenizi ve bir kere boks dersi alarak gerçek fikrinizi görmenizi öneriyoruz.

Boks, uzman bir eğitimci eşliğinde yapılmadığı takdirde ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bu nedenle boks kurslarına yazılırken öncelikle eğitimcinin mesleki kariyerine önem vermelisiniz. Boks öğrenirken bunu amatör olarak veya profesyonel olarak yapma kararı almadan önce, bedeninizin ve psikolojinizin boks için ne kadar uyumlu olduğunu da görmeye çalışmalısınız.

Sadece kilo vermek için başlayacağınız boks, hayatınızın sporu haline dönüşebilir. Boks, aynı zamanda gündelik stresi atabileceğiniz özellikle hanımların kum torbasına yumruk atma kısmında gerçekten eğlendiği bir spor olarak görülüyor, denemeye ne dersiniz?

Ne kadar uğraşsanız da hala kilo veremiyor musunuz? Aşırı kilolarınızın yaşam kalitenizi azaltmasından mı şikayetçisiniz? Boks yaparak sağlığınıza yeniden kavuşabilirsiniz!

Nafiz Başaran Boks Okulu’da uzman eğitmenlerin gözetiminde antrenmanlar yapmak yeniden eski formda günlerinize dönmenize yardımcı olacaktır. İstanbul, Beşiktaş’ta bulunan boks okulumuz hakkında bilgi almak için hemen arayın: 0 533 353 50 50.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!