Boks Yapmak Sağlığınıza Nasıl Etki Eder?

Boks, yaşamınızı tekrar düzene sokan ve kaliteli alışkanlıklar elde etmenizi sağlayan bir spor. Güç kazanmanın yanı sıra denge, istikrar, dayanıklılık ve azim gibi yetenekleri de hayatınıza çağırmanın bir yolu. Boks dersi aldığınızda bir süre sonra kendinizde göreceğiniz değişikliklerden son derece memnun olacaksınız. Çünkü boks, sağlığınızı olumlu etkilediği gibi alışkanlıklarınız üzerinden de başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Hayatı ve kendinizi daha çok sever, yaşama tutkuyla bağlanmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Boks derslerine katılmaya başladığınızda serotonin salgılarsınız. Düzenli olarak boks yaptığınızda ise düzenli olarak serotonin salgılarsınız. Bu, mutluluk hormonudur. Kişisel mutluluğunuz ise hayattaki başarınızı ve yaşam kalitenizi olumlu yönde etkiler.

Spor yapmayan insanların sağlıklı bir bedene sahip olmanın ötesinde, sağlıklı bir ruha da sahip olmaları mümkün değildir. Çünkü sağlıklı bir ruha sahip olmak için öncelikle spor yapmalı, salgılanan hormonları yönetmeyi başarmalısınız. Açık hava bu anlamda önemlidir. Yetişkinlerin olduğu kadar çocuklarında spor yapmaya ihtiyaçları vardır. Spor yaparak son derece mutlu bir yaşama sahip olmak, sağlıklı bir ömrün temellerini atmak gerekir. Çocuklarınıza bırakabileceğiniz en önemli miraslardan biri spor yapma alışkanlığıdır. Çocuklara boks dersi alternatifi ile onların daha iyi yarınlara hazırlanmasını sağlamak elinizde.

Çocuklar için yapamayacağımız şey yok, her şeyin en güzeline en iyisine sahip olmalarını istiyoruz. Peki ya bedenleri? Ruhları? Çocukların sağlam birer psikolojiye sahip olmaları da en az bunlar kadar önemli. Ne kadar iyi giyindikleri veya ne kadar iyi şeyler yedikleri değil, psikolojilerinin nasıl olduğu değerlidir. Bu nedenle spor yapmak, başka hiç bir şeyin sağlamayacağı faydayı verecektir. Çocuklara özel boks dersi ile onların sağlıklı düşünebilen, bende ve ruh sağlığına sahip başarılı bireyler olmasını sağlayabiliriz. Bugün çocukların içinde olduğu yarış, sınav stresi onların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Çocukların bu yarıştan psikolojik olarak darbe almadan kurtulması için onların mutlu olmayı bilen bireyler olmasını sağlamak hepimizin görevi. Sınav sisteminde başarılı olamadığı için intihar eden, mutsuzluğa kapılan, ağır depresyon ve sinir tedavisi gören gençlerin hayatlarında spora yer olmadığını üzülerek görüyoruz. Çocuklarımızın aklıselim, temiz alışkanlıklara sahip mutlu insanlara dönüşmesini istiyoruz. Her anne babanın da bu düşüncede olduğunu biliyoruz. Burada önemli olan ve birçoğumuzun göremediği nokta, çocuklara spor yapma alışkanlığını bir türlü kazandıramadığımızı kabul etmemiz. Boks dersleri ile eğlenceli zaman geçirirken, hayatın dönemeçlerinde kıskaçlara yakalanan çocukların aslında çıkış yolunu da onlara hediye etmiş oluyoruz. Hayatları boyunca yaşadıkları sorunlarla spor yaparak daha iyi bir şekilde başa çıkabileceklerini öğrenirler. Sporcu ruhuna sahip çocuklar yetiştirmenin onlara en iyi şeyleri giydirmekten, en iyi şeyleri yedirmekten daha önemli olduğunu görmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!