Boks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Rutin bir şekilde iş ev döngüsü içerisinde kaybolurken, hayatınızın daha ne kadar böyle devam edeceğini düşündünüz mü?

Hayatın sizin için ne anlam ifade ettiğini, yaşamı nasıl organize etmeniz gerektiğini planlıyor musunuz?

Boks dersleri ile yaşam da daha sağlam durabileceğinizi, hayatınızın her alanında daha farkında ve daha güçlü olmayı istemez misiniz?

Boks yaparak sadece spor yapmış olmazsınız, aynı zamanda teknik öğrenerek kendinizi nasıl savunabileceğinizi de öğrenmiş olursunuz. Yaşam şeklinizi boks ile yeniden düzenlerken, profesyonel olmasa da amatör olarak boks ile ilgilenmenin hayatınız adına verdiğiniz en doğru karar olduğunu kısa sürede göreceksiniz.

Boks, kalp sağlığınızı da pozitif yönde etkileyeceği için daha uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olabileceğinizi net bir şekilde belirtelim. Sağlık sizin için önemli ise, hayatta en büyük servetin sağlık olduğunu görüyorsanız, yaşam önemliyse en kısa sürede boks dersi almanızı öneriyoruz.

Boksa Ne Zaman Başlamalı?

Boks, başlama yaşı olmayan bir spor. Herkes için her yaş döneminde başlanabilir olan boks ile istediğiniz zaman tanışabilirsiniz. Önemli olanın, boksu düzenli olarak yapacağınıza inanmanız. Herkesin ömrü süresince ilgilenmekten keyif alacağı bir spor vardır. Bu belki boks belki yüzmedir. Denemeden bunu bilemeyeceğiniz belirterek, boks dersleri almaya başlamak için önümüzdeki bahar döneminin güzel bir fırsat olabileceğini fark etmenizi istiyoruz.

Her mevsim boksa başlayabilirsiniz elbette ancak en rahat dönem bahardır. Yine de boks için en uygun zamanı araştırma yaparak kararlaştırmanız gerekebilir. Bu konuda boks dersi alacağınız salonu araştırarak başlangıç yapabilirsiniz.

Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran Boks Salonlarını inceleyebilir, boksa başlamak için Nafiz Başaran gibi bir hocadan destek almanızın ne denli önemli olduğunu görmelisiniz. İstanbul’da farklı semtlerde boks salonları ile hizmet veren Nafiz Başaran, geleceğin boksörlerini yetiştirme konusunda iddialı. Aynı zamanda amatör olarak boksla ilgilenmek isteyenler için de başarılı çalışmaları buluna Nafiz Başaran, herkesin boks yapabileceğini savunuyor. Her yaştan herkesin gerek kendisini savunabilmek gerekse sporla barışık bir yaşam sürmek için boksa başlayabileceğini belirtiyor.

Kadınlara boks dersi de veren Nafiz Başaran, herkesten önce kadınların kendilerini savunmayı öğrenmesi gerektiğini belirtiyor. Haksız da sayılmaz, boks öğrenerek savunma sporu ile kendinizi nasıl ve ne şekilde savunabileceğinizi bilirsiniz. Gerektiğinde kentinizi savunacağınız gibi, sevdiklerinizi de koruyabilirsiniz. Boks tekniklerini öğrendiğinizde, açık alanda spor yaparken boks çalışabilir, düzenli olarak spor yapmaktan keyif alabilirsiniz. Boks, spor hayatınıza eğlenceli çalışma periyotları getirecek. Boks öğrenmeye karar verdiğinizde, boksun hayatınızı değiştirmesine kendinizi hazırlayın! Çünkü boks, hayata bakışınızı dahi olumlu bir şekilde değiştirme yeteneğine sahip. Boks, kadın ve erkekler için özgüvenlerini tazeleyebilecekleri, kendilerine eskisinden daha çok güvenebilecekleri bir spor.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!