Boksörlerin hayatları nasıldır?

Yaşamları boyunca profesyonel birer boksör olmak için çalışanların hayatı, sağlıklıdır. Yaşamda en çok sahip olmamız gereken özellik olan sağlık, boksörler için mesleki amaçlarıyla aynı değere sahiptir. Herkesin kariyeri edinme, eğitim sürecindeki sınav stresi ağır geçer. Ancak kariyerini spor dalında yapmaya karar verenler için bu aşama oldukça sağlıklıdır. Spor, yaşama değer ve anlam kadar. Boks dersleri ise düzenli olarak takip edildiği için rutin çalışma planına eklenir ve bu zamanda, bu kadar hareketli bir hayata sahip olmanın ayrıcalıkları karşınızda olur. Çünkü insanlar, yaşarken sağlığın kıymetine önem vermiyor. Farklı nedenlerle kendilerini gereksiz yere yıpratıyor, sağlıkları ile oynuyorlar. Oysa sağlık, yabana atılacak bir konu değildir. Dikkatli ve özenli davranmanız gereken bir konudur. Erken yaşlardan itibaren sağlığınıza dikkat etmelisiniz ki, gelecek ile ilgili planlarınızı yerine getirebilin. Çünkü sağlık olmadığında hiç bir şey olmuyor. Milli bir boksör bunun son derece farkında olduğu bir yaşama sahiptir. Çocukluk, gençlik dönemlerinde sağlıklı olmanın gerekliliğini bilir. Çünkü bir sporcu olarak yetişir. Boks dersleri onun daha disiplinli bir şekilde kendisini profesyonel geleceğe hazırlaması için takip etmeyi bırakmadığı bir alışkanlığa dönüşür.

 

Boks öğrendiğinizde bir dönem sonra kendi kendinizi aşmanız gerekir. Çünkü kişi, ilk önce kendisiyle yarışmalıdır. Rakipleriyle yarışmadan önce kendi başarı sınırlarını zorlayabileceğini bilmelidir. Boks dersleri hırs azim ve istikrarı öğretir. Bir boksör, hayatı boyunca sporla iç içe yaşamış olmanın verdiği avantajlara sahiptir. Boks, güç gerektirir. Sağlıklı ve güçlü bir bedene olmak için çalışmanın hayatı boyunca etkilerini görecektir. Sadece bedensel fayda değil, boks yaparken zihinsel olarak da istifade edeceğiniz bir takım yetenekler kazanırsınız. Boks, stratejik bir oyundur. Üstelik darbe alırken, bedenen acı çekerken kendinizi asla bırakmamanız gerekiyorken mantıklı düşünmek ve mantıklı hareket etmeniz gerekir. Tamamı ile bir konsantrasyon uzmanlığı gerektirir. Sizler, bir boksör olarak yetişmek istiyorsanız tüm bu zorluklara hazır olmalı, bu sporla ilgilenmenin güzel taraflarını düşünerek sporun hayatınızı güzelleştireceğinden emin olmalısınız.

 

Gençlerin boks dersi alarak bu dalda profesyonelleşme mücadelesine, Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran destek veriyor. Açtığı boks salonları ile bu spor dalına gençler yetiştiren milli sporcu, boks yapmanın yaşam kalitesini yükselttiğini belirtiyor. Boks sporunda kadınların daha fazla yer alması gerektiğini, İstanbul da farklı semtlerde açtığı boks salonlarında kadınlara boks dersi verdiğini açıklayan Nafiz Başaran, boks herkesin sporudur diyor. Sizler de milli bir boksör olmak istiyorsanız, boks dalını düşünmelisiniz. Boks, mücadele gerektiren, hırs ve azim gerektiren bir spor, emek vermeye değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!