Bu bahar ailece spora başlayın!

İyi alışkanlıklar edinmesini istediğiniz çocuklarınız için sporu öncelikle kendi hayatınıza almanız gerekir. Spor, yaşam şekliniz olmadığı sürece sizi örnek alan çocuklarınızın sporcu gençler olarak yetişmesi zor. Boks dersi bu anlamda ailece hep birlikte yapabileceğiniz bir spor olarak değerlendirilebilir. Tabi ki öncesinde boks hakkındaki yanlış ön yargılardan kurtulmanız gerekiyor.

Boks sadece erkeklerin yaptığı bir spor değildir. Boks, hayatınıza girdiği andan itibaren sizin daha sağlıklı bireyler haline dönüşmeniz sağlayan, herkesin sporu olarak bilinmesi gereken bir spordur. Bu nedenle sizlere ailece boksa başlamanızı öneriyoruz. Boks yaparak daha fit biri haline dönüşebilir, çocuklarınıza spor yapmayı aşılayabilirsiniz. Dünya boks tarihine baktığımızda en iyi sporcuların çocukluk döneminde spora başlamış olan kişiler olduğunu görüyoruz. Sizler de çocuklarınız için spor kariyeri düşünüyorsanız, birlikte spor yapmak için bu baharı iyi bir fırsat olarak değerlendirmeli, birlikte boks derslerine başlamalısınız!

 

Çocuklar söylediklerinizi değil, yaptıklarınızı yapar!

 

İyi örnek olmaya çalışırken, sadece söylediğinizi hiç yapmadığınızı fark ettiğiniz oluyor mu? Gelin bu hatayı sporun faydalarını biliyorken yapmayın. Hem sizin hayatınız düzene girsin, sağlıklı olun hem de çocuklarınız sporla tanışsın. Neden boks öneriyoruz sorusuna cevap vermemiz gerekirse, kas gücünüzü arttırabileceğiniz, her yaş için uygun olan bir spor olduğunu biliyoruz. Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz pek çok spor var fakat hiç biri boks kadar faydalı değil. Boks, ailece ilgilenebileceğiniz bir spor. Kadınlara boks dersi veren Nafiz Başaran boks salonlarını bu konuda araştırmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda çocuklara boks dersi seçeneğinin de bu boks salonlarında olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Boks, herkesin ilgilenebileceği, savunma tekniklerini öğrenebileceği bir spor. Sizler de bu sporu değerlendirmeli, hayatınıza bu anlamda yeni bir yön vermek için bahar dönemini iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü sadece bir hayatınız var, yaşamınız bu nedenle değerli. Sevdiklerinizle, ailenizle birlikte her zaman sağlıklı ve dinç günler geçirmeniz önemli. Ailenizin sağlıkla devam etmesi, birlikte olmaktan keyif almanız önemli. Aileden bir kişinin hasta olduğunu veya ilerde ciddi sağlık sorunları yaşadığını düşünün. Hepinizin yaşam kalitesini etkileyecek bir durum. Bu durumun önüne geçmek için şimdiden sağlıklı yaşamın temellerini atmanız gerekiyor. Sadece sağlık için değil, aynı zamanda şehir hayatının korkutan sorunlarına, şiddet problemine de çözüm bulmak için boks önemli bir yere sahip.

 

Güvenlik, günümüzde önemli bir konu haline geldi. Savunma sporları da buna paralel olarak önem kazanıyor. İstanbul’da birçok semtte bulabileceğiniz Nafiz Başaran boks salonlarında kadın erkek herkesin boks dersi alma fırsatı var, talepler bahar döneminde artıyor. Sizler de bu bahar spora başlamayı dahası boks öğrenmeyi düşünüyorsanız acele etmelisiniz. Boks derslerine katılarak güvenliğiniz konusunda eğitim alabileceğiniz gibi, spor yapmak amacı ile amatör olarak boksla ilgilenerek zindelik kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!