Çalışanların Yeni Aktivitesi “Boks”

Modern zamanlarda çalışmak hareketsiz kalmaya neden olmaktadır. Sürekli telefonda ya da bilgisayar başında yapılan işler nedeni ile çalışan insanlarda hareketsiz kalmaya bağlı birçok sağlık sorunu çıkmakta ve bu iş yerindeki motivasyonu düşürerek verimliliği azaltmaktadır. İşverenler motivasyonu arttırmak için çalışanlarının katıldığı sosyal etkinlikler hazırlarken artık sportif faaliyetler de bu motivasyon toplantılarının içerisinde yer almaktadır. İşverenlerin çalışanlarının rutin hayatlarını değiştirmek ve daha eğlenceli bir hale getirmek için boks dersleri satın alarak gruplar halinde iyi bir motivasyon sağladığı son zamanlarda görülmektedir.

Sürekli olarak oturarak işlerini yürüten aynı zamanda iş yoğunluğu olan kişilerin iş hayatının stresinden uzaklaşmak adına küçük zamanlara ihtiyaçları olmaktadır. İyi bir işveren çalışanlarının motivasyonunu düşünerek sosyal etkinlikler oluşturmaktadır. Boks bu etkinliklerin arasında son yıllarda girmekte ve bir çalışanın deşarj olmasında bir yumruğun çok faydası olmaktadır. Grup boks dersi alırken motivasyon her zaman daha yüksek olmaktadır. işyerinde beraber çalıştığınız arkadaşlarınız ile birlikte boks öğrenmek aynı zamanda işyerinde stresli iş hayatının içerisinde ortak başka bir muhabbet konusu da olabilmektedir. Çalışma aralarında boks derslerinde yaşananlar ile eğlenceli küçük molalar kullanmanız hem iyi bir ekip olmanızı hem de motivasyon sağlayacaktır.

Bayanlara boks dersi verildiğinde güç açısından vücutlarındaki enerjiyi tam olarak dışarı yansıtarak erkeklere oranlara daha etkili bir motivasyon sağlamaktadır. Boks derslerinde bayanların motive olmasının yanında vücut hareketlerini geliştirerek kendilerine karşı özgüven duygularını arttırmak olmaktadır. Özgüvenini boks ile arttıran her bayan artık korumasız olmadığını ya da sadece bir erkek tarafından korunabileceği düşüncesini aşarak her durumda kendini koruyabileceğini artık öğrenmektedir. Sadece bayanlar açısından değil erkekler için de kendini ve sevdiklerini koruyabilmenin iyi bir yolu boks olmaktadır.

Boks derslerinde beden eğitimini sağlayarak günün her anında fit ve dinamik bir bedene sahip olacaksınız. Boks dersleri özellikle çalışan insanlar için haftada bir dersten fazla olamamaktadır. Bu zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmek için öncelikle sadece odaklanmanız ve her yumruğunuzda sadece gücünüzü değil hayatınızda giden tüm kötülüklere karşı da bir yumruk atmalısınız. Boks dersi alarak vücudunuzu geliştirmenin yanında beyninizi de günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaştırarak akıl sağlığınızın da iyi olmasına katkıda bulunmaktadır. boks sporunda önemli olan kolların hızlı çalışması gibi görünse de bel ve bacakların da sağlıklı olması gerekmektedir. bu nedenle iyi bir boks oyuncusunun iyi beslenmesi ve düzenli olarak antrenman yapması gerekmektedir. boks sporunu hobi olarak yapıyorsanız dahi düzenli olarak yapmanız vücudunuzun sağlıklı olmasını ve hayatta nerede durup nerede hamle yapmanız gerektiğini öğretmektedir. Hobi olarak dahi boks yapan insanların günlük yaşantılarında yüksek bir enerjiye sahip olmakta ve boks sporundan bir daha asla vazgeçmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!