Çocuklar İçin Boks Kursları

Çocuklar için yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmelerinin gerektiğini düşünen anne babaların, çocukları mutlaka spora yönlendirmesi gerekir. Spor, çocukların gelişim dönemlerinde sağlıklı bir büyüme çağına sahip olmaları için önemlidir. Çocuklara boks kursu veren boks salonlarını araştırarak, yaz dönemi için güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Çocuklar, boks çalışmalarına başladığında onların sadece bedensel gelişimleri değil aynı zamanda ruhsal olarak olumlu etki aldığını görürsünüz. Çünkü boks, mücadele sporudur. Yılmadan, başarmaktan vazgeçmeden hedefe odaklanmanın öğrenilebilineceği en iyi alternatiftir. Günümüzde çocukların mücadeleci bir ruha sahip olması gerekir. Eğer çocuklarınızın azimle ideallerine ulaşmasını istiyor, onların sağlıklı ve mutlu birer insan olmasını hedefliyorsanız, boks onları hayata hazırlayacak bir spordur. Amacı olan, sporla kopmayan bir bağı olan çocukların ömür boyu nasıl mutlu olacaklarını bileceğinden emin olabilirsiniz.

 

Boks, şiddet sporu değildir. 16.yy da şiddet içerdiği doğrudur ancak günümüzde modern boks asla şiddet içermez ve belli bir takım kurallara hâkimdir. Ense bölgesine vurmanın puan kırdığı, rakibin belli yerlerine ve belli taktiklerle vurmanın gerektiği bir spordan söz ediyoruz. Çocuklarınız asla boks öğrendiğinde vahşileşmezler. Anne babalar, boks kursu denildiğinde bu sporun şiddet içerdiğini düşünerek çekimser kalıyorlar. Oysa boks, bir disiplindir. Bu disiplin ile çocuklar karakteristik gelişme gösterirler. Hepsinden önemlisi denge, güç ve istikrar gibi yeteneklere sahip olurlar. Sporla ilgilendikleri için asla kötü alışkanlıklara sahip olmazlar, hayatın güzel yönüne bakan yüzleri ile gelecek başarılı birer insana dönüşmeleri, sporla mümkündür.

 

Çocuklar boks kurslarına başladığında nasıl çalışmalar yapılır?

 

Tahmin edileceği üzere çocuklara boks kursunda dövüşme, kavga gibi şiddet yanlısı bir eğitim verilmez. Boks öğretisi hakkında bilgi sahibi olmaları ve özelikle duruş yani gard alma, kum torbasında kroşe çalışma, aparkat gibi vuruş teknikleri öğretilir. Boks öğrenen çocuklar kavgacı olmazlar, çünkü fazla enerjilerini boks yaparak atarlar. Spor, her dalı ile çocukların sakinleşmesini sağlayan doğal bir yöntemdir. Çünkü çocukların ruhsal ve bedensel sakinliğini sağlamaları için onlara verilen bir alan olarak görülmeli, buna göre çocuklar belli bir spora yönlendirilmelidir. Çocukların öfke kontrolünü erken yaşlarda öğrenmelerinin onların yetişkin hayatında da işine yarayacağını bilmelisiniz. Boksörler güçlü ve azimli insanlardır. Çocuklarınız da bu özelliklere sahip olabilir, bu özelliklere sahip olmanın kavga yanlısı biri olmakla aynı anlama asla gelmeyeceğini bilmenizi isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!