Çocuklara Boks Dersi Aldırmanın Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı nesiller yetiştirmek için çocukların sporla tanışmaları gerekir. Genç yaşlarda sporla tanışan çocukların ileriki dönemlerinde hem sağlık hem de zindelik açısından yaşıtlarıyla aralarında büyük farklar oluşur. Çocuğunuzun boks dersi alarak daha kaliteli bir yaşama sahip olmasını istemez misiniz?

Çocuğunuzun o’nu kötü alışkanlıklardan koruyacak hobilere ihtiyacı var. Yaşam kalitesini arttıracak uğraşlarla tanışması gerekiyor. Çocuk yetiştirmek sadece yediğine içtiğine giydiğine dikkat etmek demek değildir. Nasıl bir yaşam inşa ettiğine de dikkat etmek bu konuda o’na önerilerde bulunmak ve destek olmak zorundasınız. Ebeveynlerin bu alanda bilinçli olması önemlidir.

Erken yaşlarda edinilen alışkanlıkların bir ömür boyu çocuklarınızın yanında olacağını, bu nedenle spor alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiğini fark etmenizi istiyoruz. Buradan yola çıkarak, spor yapmaları için çocuklara boks dersi alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Neden boks sorusuna cevap almak isterseniz; kendilerini koruyabilecekleri, kendi kendilerine güvenliklerini sağlayabilecekleri için. Spor dallarını eleştirdiğimizde şunu görüyoruz, sadece beden sağlığı için veya sadece kondisyon ve başarı için yapılanlar var. Ama boks, tüm bunların yanında kendini savunma sanatını da öğrenmenizi sağlıyor. İşte bu nedenle kadınların ve çocukların boks öğrenmelerini öneriyoruz.

 

Boks Sporunu Tercih Etme Nedenleri Nelerdir?

Öncelikle bir spordan sadece fit olmayı bekliyorsanız, çıtanızı yükseltmenizi öneriyoruz. Çünkü spor yapmak, kendinizi daha iyi hissetmenin ötesinde kendinize güvenmenizi de gerektirir. Artık daha sağlıklı beslenmek, daha kuvvetli olmak ve her durumda kendinizi savunabiliyor olmak gibi avantajlara sahip olacağınız bir spor seçmelisiniz.

Düz çalışmalar veya sadece kas yapmak için uygulana çalışmalar sizi güçlü gösterir ama güçlü yapmazlar. Çünkü teknik bilmek gerekir. Özellikle kendilerini savunmakta zorlanan çocukların ve kadınların spor yaparken savunma sanatını da öğrenebilecekleri bir alternatife ihtiyaçları vardır.

Boks dersleri almak bu anlamda yetenek kazanmanızı sağlayacaktır. Öncelikle denge, enselik kazanacağınız sonrasında ise güç ve dayanıklılık konularında kendinize güveneceğiniz boks sporuna bir an önce başlamanızı öneriyoruz.

Spor yaparak sadece bedenen güçlenmezsiniz, aynı zamanda zihninizi boşaltabildiğiniz için iç huzurunuzu de elde edersiniz. Dinginleşmek, sakin düşünebilmek, fazla enerjiyi atarken aynı zamanda avantaj elde etmek için boks, asla zaman kaybı değildir. Bir düşünün, gündelik hayatta nelere zaman harcamıyorsunuz?  Hafta sonları ikişer saat vakit ayırarak yepyeni birisi olabilirsiniz!

 

“Boks, sizin için bir dönüm noktası olabilir. Daha sağlıklı olmaya atacağınız ilk adım boks dersi almak olabilir. Kendinize ve çocuğunuza bu iyiliği yapmalısınız.” – Nafiz Başaran

 

Bu bahar, boks antrenmanlarına başlayarak ne kadar güçlü olabileceğinizi kendinize ispat etmelisiniz. Her yaştan herkesin boks yapabileceğini dipnot olarak vermek istiyoruz. Çocuğunuzla birlikte derslere başlamak için bu bahar iyi bir zamanlama olabilir!

Kendiniz ve çocuğunuz için uygun bir boks salonu mu arıyorsunuz? Nafiz Başaran Boks Okulu, İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta, nezih bir ortamda boks antrenmanları yapabileceğiniz bir okul! Bilgi almak için hemen telefonla randevu alın!: 0 533 353 50 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!