Çocukların spor alışkanlığı kazanması önemlidir

Boks derslerine başlayan çocukların, yaşıtları ile arasında olan sınav koşuşturması, özel derslerin yarattığı stres, sınav psikolojisi gibi kötü etki yaratan stres nedenlerinden uzaklaştığı biliniyor. Çocuklarınızın okul maratonundan psikolojik olarak kötü etkilenmesini istemiyorsanız, onların hayatında sporun yeri olmalıdır. Yaz döneminde kendi haline bırakmaktansa, herhangi bir spora yönlendirmek, çocuklar için faydalıdır. İstanbul’da Nafiz Başaran boks salonlarında çocuklarınızın kaliteli bir şekilde yeni bir spor dalı ile tanışmasını sağlayabilirsiniz.

İstanbul’da birçok ilçe de hizmet veren Nafiz Başaran boks salonları ile çocuğunuzun şehir hayatından uzaklaşarak, sporla iç içe bir yaşama sahip olma şansını arttırabilirsiniz. Bu anlamda bulabileceğiniz en deneyimli boks antrenörü, Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran’dır.

Çocuklara boks dersi alternatifi ile yeni nesillere spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Nafiz Başaran, sporun çocukların hayatında önemli bir yeri olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Özelikle boks, kişisel gelişim konusunda çocukların gelişim döneminde ihtiyacı olan öğretiyi veriyor. Çünkü boks yaparak güç, esneklik, dayanıklılık ve denge gibi yeteneklerin gelişmesi mümkündür. Çocukların eğitim öğretim alanında amaçsız bir mücadelenin içerisinde yalnızlaşmasının da önüne geçmenin yolu spora yönlendirmektir. Çocuklar, erken yaşlarda boks yapmaya başladığında hem zamanla kas gelişimleri olumlu etki alır hem de kötü alışkanlıklardan bu şekilde uzak kalmış olurlar.

Arkadaş çevresini kontrol edemediğiniz için kötü alışkanlıklar kazanmasından endişe ettiğiniz çocukları spora yönlendirin. Böylece arkadaş çevresi de kendisi gibi sporcu çocuklardan oluşur. İlerde arkadaş grubunu oluştururken bu kıstasları göz önünde bulunduracaktır. Çünkü çocuklar boks dersi aldığında, bunu hayatlarının vazgeçilmez sporu haline dönüştüreceklerdir, ömürleri boyunca bir sporcu gibi yaşayacaklardır. Çocuklarınızın her zaman yanında olamazsınız, ancak her zaman yanında olacak bir alışkanlık kazanmalarını sağlayabilirsiniz. Boks yapmalarını sağladığınızda, ömürleri boyunca onların yanında olacak olan sporcu kimliği ile onları gerçekte sürekli olarak korumuş olursunuz. Sporcuların uzun dönem sağlıklı yaşadığı, aynı zamanda sağlık sorunlarına neden olacak türden kötü alışkanlıklardan son derece uzak kaldığı biliniyor. Sizler de çocuklara boks dersi seçeneği ile çocuklarınızın ömürlerine imza atacak iyi alışkanlıklar kazandırabilir, spor yaparak daha iyi bir yaşama sahip olma ayrıcalığını çocuklarınızın yaşamasını sağlayabilirsiniz.

İnsanlar, kendilerini boşlukta hissettiklerinde mutsuzlaşır depresyona girerler. Oysa sporla ilgilenen ve özellikle erken yaşlardan itibaren sporu hayatına kabul eden kişiler, asla boşlukta hissetmezler. Kendilerini nasıl oyalayabileceklerini bunun da ötesinde nasıl zaman geçirebileceklerini bilirler. Boks derslerine açık hava da çalışmalar yaparak da devam edebilecekleri için, ister boks salonlarında ister açık hava da çalışmalarını devam ettirebilirler. Yaşam, boksla ilgilenen sporcular için çok daha anlamlıdır. Çünkü hayatın değerini bilirken ruh ve beden sağlıkları için en doğru olanı yapmak gibi bir ayrıcalığa sahip olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!