Çocukların sporla arası iyi olmalı

İyi çocuklar yetiştirmek isteyen anne babaların en büyük korkusu, çocukların kötü alışkanlık edinmesi ve gelişim döneminde bu hatayı fark edememek. Çünkü çocuklar, erken yaşlarda nasıl yönlendirilirlerse öyle devam ederler. Boks dersi alan çocukların bu anlamda şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü küçük yaşlardan itibaren sporla ilgilenmenin olumlu etkileri ilerleyen dönemlerde görülür. Çocuklarını takip etmek, onların iyi bir arkadaş çevresi olmasını istemek, iyi birer eğitim almalarını istemek ebeveynlerin hakkı. Spora yönlendirdiğiniz çocuklarınızın kötüm alışkanlıklar, madde bağımlılıkları gibi kötü şeylerden uzak duracağını bilirsiniz. Spor, hepsinden önemlisi bu faydası için önemli ve gereklidir. Çocuklara boks dersi veren boks salonları ile bu anlamda çalışmalı, ilinizde bulunan boks kurslarını araştırmalısınız.

 

İyi alışkanlıklar kazanarak büyümesini istediğiniz çocuklarınızın boks sporuyla ilgilenmesini istemez misiniz? Kendisini her zaman koruyabilen, güçlü ve sporcu kişiliği ile her zaman ön planda olan çocuklarınız, geleceğe daha iyi hazırlanmış olmaz mı? Tüm bunları düşünmenizi ve bu anlamda yaz dönemi boks dersleri için internet üzerinden ilinizde bulunan boks salonlarını araştırmanızı öneriyoruz. İstanbul’da olanlar için Beşiktaş’ta Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran’ın Boks Salonunu değerlendirebilirsiniz. Kişiye özel olduğu gibi aynı zamanda gruplara özel boks dersleri ile de değerlendirebileceğiniz alternatifleri sizlere sunacak olan salon, ünlü simaların boks dersi aldığı ve spor yapmak için tercih ettiği bir merkez.

 

Boks yapmanın faydaları nelerdir?

 

  • Güçlenirseniz, kendinize güveniniz hızla artar.

 

  • Esneklik kazanırsınız, gündelik hayatınız kolaylaşır.

 

  • Denge kazanırsınız. Ruh ve beden huzuruna sahip olursunuz.

 

  • Kaslarınız güçlenir dolayısı ile kalbiniz güçlenir. Zira kalp, tamamen kaslardan oluşan bir organdır.

 

  • Hayatınız sporla düzene girer, çeşitli bağımlılıklardan kurtulursunuz. Örneğin sigarayı bırakmak için harika bir yöntemdir.

 

Boks yapmanı faydaları bu kadarla sınırlı değil, boks yaptığınızda ruhsal dengenize de sahip olursunuz. Yani gereksiz kaygılardan uzak durabilir, öfke kontrolü konusunda daha başarılı olabilirsiniz. Hayattan zevk alma noktasında daha başarılı bir profile sahip olmak için sorunlarla nasıl mücadele etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Spor yaparak, sporla hayatınızı birleştirerek başarı grafiğinizi yükseltebilirsiniz. Aynı şeyler yetiştirirken üzerine titrediğiniz çocuklarınız için de geçerlidir. Enerji atmak ve enerjik olmak için boks, tercih etmenizi önerdiğimiz bir spordur.

 

Sizler de İstanbul’da metropol rutininden çıkarak, kendinize sporla barışık bir hayat hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınız için olduğu kadar sizler için de iyi bir fırsat olan boks salonunda, boks eğitimi alarak bedensel olarak gücünüzün farkında olmayı ve iyi hissetmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Boks derslerine herkes katılabiliyor, çocuğunuzla birlikte bu güç kazandıran spora başlamaya ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!