Çocuklarınızı boksla tanıştırın!

Anne babaların çocuklarına daha iyi bir gelecek sunmak için yapmayacağı şey yoktur. Çocuklar için daha çok çalışmak ve para kazanmanın dışında, onlara saygın bir aile sunmak da en büyük çabalardan biridir. Tüm bunların yanında çocuklarınızı ömür boyu koruyamayacağınız bilmek her anne baba gibi sizleri de üzüyor olmalı. Oysa çocuklarınızı her zaman onların yanında olacağınız şekilde yetiştirdiğinizi bilmek sizleri rahatlatır.

 

Günümüz koşullarında kötü alışkanlıklardan uzak, tertemiz gençler yetiştirmek önemlidir. Bir o kadar da zordur. Spor, gençlerin hayatında yer almadığı sürece yaşamın daha zor olacağını görmenizi istiyoruz. Çocuklarınıza küçük yaşlarda spor yapma alışkanlığı aşılamanız gerekir. Tabi ki öncelikle bunu siz gerçekleştirmelisiniz, çünkü çocukların hayatı, sizin onlara örnek olduğunuz şekilde gelişir. Anne babaların nasıl bir yaşama sahip olduğu, günlük alışkanlıkları çocuklar için yol gösterici olmalıdır.

 

Birçok insan anne baba olduktan sonra, bu sorumluluğu taşımak için hayatını güzelleştirmek ister. İyi örnek olabilmek adına alışkanlıklarından fedakârlık yapar. İşte bu alışkanlıkları güzel örneklere dönüştürmek için rutin olarak spor yapmaya başlamanızı öneriyoruz. Çocuklara boks dersi aldırarak veya ilgilendikleri farklı spor dallarında rutin çalışmalar yapmasını sağlayarak bu görevin sorumluluğunu taşıyabilirsiniz. Onların hayatında sporun kalıcı bir yeri olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Spor yapan çocuklar;

 

  • Bağışıklık sistemleri güçlendiği için daha az hasta olurlar.
  • Gelişim döneminde yapılan sporun büyüme hormonu salgılamasında etkin olduğu bilinmektedir.
  • Kötü alışkanlıklardan, türlü madde bağımlılıklarından uzak durmaları spor sayesinde mümkündür.
  • Hareketsiz bir yaşama bağlı olmazlar, hayatları süresince spor onlarla birlikte büyür, gelişir.
  • Derslerinde daha başarılı olurlar, analitik zekâları spor yaparak gelişir.
  • Gelecek kaygısı taşımazlar, bunalım ve büyüme çağı depresyonu gibi etkilerden uzak kalırlar. Sağlıklı düşünebilirler.

 

Boks öğrenen çocukların ise, katıldığı her boks dersi ile öğreneceği boks teknikleri onları hayata daha hazır gençler haline getireceği ortadadır. Sporu bir yaşam biçimi haline getirebilen çocukların, aile içerisinde parmakla gösterilen gençlere dönüşmesi, yaşamlarının daha mutlu geçmesi normaldir. Çünkü spor, aklın ve zihnin aynı zamanda bedenin temizlenmesini sağlar. Spor yaparak kötü düşüncelerden arınmak, spor yapmanın en büyük faydasıdır.

 

Sizler de çocuklarınızla birlikte boks derslerine katılmanızı, çocuklarınıza iyi örnek olurken aynı zamanda birlikte iyi vakit geçirmenin ayrıcalığını yaşamanızı öneririz. Bilinenin aksine, boks dersi almak çocukları kavgacı biri haline getirmez. Çünkü boks öğretisinde kavga etmek, etrafa zarar verecek şekilde güç gösterisinde bulunmak gibi şeyler yoktur. Boks öğrenen gençlerin, spor sayesinde tertemiz yetiştiğini görmenizi istiyoruz. Özellikle erken yaşlarında boks çalışmaları yapan çocukların hepsinden önemlisi kendilerini savunabilecek yeteneğe kavuşması güzel bir sonuçtur. Anne babaların, kendilerini savunabilen kendi güvenliğini sağlama konusunda sorun yaşamayan çocuklara sahip olmak istediğini biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!