Çocuklarınızla Spor Yapın

Çocukların birçok şeyi ebeveynlerinden görerek kendilerine örnek aldığını biliyoruz. Bu nedenle çocuklarınızın nasıl birer birey olmasını istiyorsanız siz de kendinizi önce olmak istediğiniz kişi haline getirmeli sonra çocuğunuza iyi bir örnek olarak her zaman yanında bulunmalısınız. Küçük yaşlardan itibaren çocukların gelişimine çevresel faktörler etkilerken ilk etkilendikleri kişiler anne babaları olmaktadır. Anne babasını gözlemleyen çocuk yemek yeme alışkanlığından temizlik alışkanlığına kadar birçok yönünü ailesinden almaktadır. Çocukların kazanması gereken ilk alışkanlık sağlıklı bir birey olmak için temizlik alışkanlığı olmaktadır. Ellerin yıkanması ilk davranışlardan olması gerekirken bunu da gene çocukların anne babalarından görerek alışmaları gerekmektedir. Çocukların sağlıklı olmalarında spor da önemli olurken çocukların öncelikle heveslendikleri sporlar ile iç içe olması isteklerini arttıracaktır.

Yürüyüş, bisiklet sürmek ya da futbol oynamak gibi sporlar artık birçok çocuğun ilgisini çekememekte ve biraz daha hareketli içerisinde aksiyon olan sporların içerisinde olmak istemektedir. Çocuklarınıza spor alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız boks dersi alarak siz ve çocuklarınızın eğlenceli bir şekilde vücut sağlığını kazanabilirsiniz. Çocuklar için ve büyükler için ayrı boks kurslar düzenlense de ailece boks öğrenmek isteyen kişiler için özel grup boks dersi verilmektedir. Çocuklarınızın hareket etmesi ve modern zaman besinleri olarak bilinen hamburger, cips gibi yağlı besinlerin sağlıklarını olumsuz etkilemesini istemiyorsanız küçük yaşlardan itibaren çocuklarınızın spor ile tanışmasını sağlamanız gerekmektedir. 5 yaşında bir çocuk artık vücut koordinasyonunu sağlayabildiği için boks gibi denge ve güç sağlayan sporlarda başarılı olacaklardır.

Vücut eğitimi için birçok aile çocuklarının lise öğrenimi çağına gelmesini beklemekte ve bu dönem alışkanlık kazanılması için geç bir dönem olmaktadır. Çocuklarınızın sporu benimsemesi ve günlük yaşantının bir parçasıymış gibi algılaması için çocukların sosyalleşmeye başladıkları dönemden itibaren bu dönem okul öncesi 3-6 yaş arası olup çocukların öğrenmek istediği ya da ebeveynlerinin yönlendireceği en an bir spor dalı ile uğraşmaları sağlıklı olmaktadır. Özel boks dersleri ile çocuklarınızın önce ilgilisini ölçebilir daha sonra kendi yaşıtları ile birlikte kursa giderek boks sporuna başlamasını destekleyebilirsiniz. Boks derslerinde genelde anne babalar çocuklarının sakatlanabileceğini ya da zarar görebileceğini düşünmeleri nedeni ile sıcak bakmasalar da özel boks dersleri içerisinde bu sporun ne kadar güvenli bir şekilde yapıldığını ve kişisel koruyucuların ne kadar etkili olduğunu da gene bizzat görme imkanları bulunmaktadır.

Çocuklarınızın sağlıklı ve kendine güvenen bireyler olması için mutlaka hayatlarında spor olması gerekmektedir. Küçük yaşlardan itibaren sporla iç içe olan kişilerde hastalanma oranlarında düşme ve kaliteli yaşam oranlarında artışlar görülmektedir. Bu nedenle çocuklarınızın gelecekleri için yaptığınız yatırımlardan biri olarak onları spora alıştırmayı ve sporun sağlık için olduğunu onlara öğretmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!