Düzenli beslenme ve düzenli spor yapmanın önemi

Hayatımızı kimseye bağımlı olmadan yaşamak en büyük isteğimiz. Maddi anlamda olduğu kadar manevi anlamda da insanların bir diğerine bağımlı olması zordur. Hayatın tam anlamı ile özgür bir şekilde yaşanması, bedensel sağlığımızın durumuna bağlıdır. Bu noktada düzenli beslenme ve buna bağlı olarak düzenli spor yapılmasına dikkat etmek hepimizin görevidir. Kısa sürede veya gençlik dönemine önemini fark edemiyor olsak da, düzenli spor hayat kurtarır. Çünkü hepimiz özgür olmak isteriz, özgürlük bedensel sağlıkla başlar. Boks dersleri özgürlüğümüze sahip çıkabileceğiniz, beden özgürlüğümüzü koruyabileceğimiz bir şanstır. Kendimize daha iyi bakabileceğimiz bir şanstır. Aynı zamanda hayattan keyif alabileceğimiz bir şans olarak görülmelidir.

 

Düzenli beslenme de en önemli şey nedir?

 

Bol su içmenin hayati önem taşıdığını bilmelisiniz. İnsan bedeninin %70’i su olduğuna göre, temiz su akışının devam ettiği sürece günde 2 litre kadar su içmenin hepimiz için sağlık anlamına geldiğini bilmek zorundayız. Boks derslerine başladığınızda çok fazla ter atacağınız için de su tüketiminiz konusunda boks hocanızdan bilgi almanız gerekir. Normalde daha fazla su tüketmenizi isteyecek olan hocanız, beslenme düzeninde bir takım değişiklikler yapmanızı da isteyebilir. Çünkü boks yaparken kas gelişimizin beslenme düzeninizden bağımsız şekilde gelişmesi mümkün değildir. Kaslarınız için doğru beslenme şeklini benimsemeniz gerekir. Düzenli beslenme, beden sağlığınız için olduğu kadar psikolojiniz için de gereklidir. Örneğin, spor yaparak salgıladığınız serotonin hormonunu muz yediğinizde de salgılarsınız. Mutluluk hormonu çikolata tükettiğinizde de salgılanır. Bizler, en sağlıklısını seçmek zorundayız, muz yemek ve spor yapmak en sağlıklı serotonin seçenekleridir.

 

Bol su tüketmenin boks yapanlara katkısı nedir?

 

Bol su tükettiğinizde toksinlerden arınmanız hızlanır. Toksinler, bizleri hasta eden organizmalardır. Boks dersi esnasında çok fazla kalori yakar, toksin atarsınınız. Son derece sağlıklı olan bu durum bol su tüketme ile dengelenmelidir. Bu nedenle boks derslerine başladığınızda bol su tüketmeniz gerekir. Boks, hayatınızı yavaş yavaş düzene sokan, kendinize daha iyi bakmanızı sağlayan bir spordur. İlk derslerden itibaren su tüketiminizi düzene sokar, kas yapınızı güçlendirmek için potasyum almanız gerektiğini öğrenir, daha sağlıklı yaşamaya başlarsınız. Boks, kadınların erkekler kadar ilgilenmediği fakat ilgilenmesi gereken de bir spordur. Kolayca adapte olabilirsiniz, başarılı bir boksör olmak için yıllarınızı vermeniz gerekecektir. Ancak sağlıklı bir yaşama sahip olmak için de amatör olarak boks çalışabilirsiniz. Hepsinden önemlisi bedensel özgürlüğünüzü yaşamınızın son gününe kadar korumak için yani bir başkasına muhtaç yaşamamak, sağlıklı olmaya her zaman devam etmek için boks iyi bir seçimdir. Düzenli beslenme ve düzenli spor yapmanın önemi, yaşlılık döneminde mutlu olmanız için bilinmelidir. Sağlıklı bir yaşlılık dönemi için, mutluluğunuzun devam etmesi için bedeninize iyi bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!