Erkeklerin boksa olan ilgisi

Boks herkesin ilgilenebileceği bir spor fakat erkekler boksla daha fazla ilgileniyor. Erkeklerin sosyalleşme de kaslı, güçlü bir bedene sahip olmalarının rolü büyük olduğu için boks dersleri alarak kas yapılarını güçlendirmeye çalışmaları normal. Ancak bilmelisiniz ki yalnız başına boks, istediğiniz beden ölçülerine sahip olmanız için yeterli değildir. Boks sporu ile birlikte beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Boks, sağlıklı bir beslenme ile birlikte çok daha fayda sağlar. Kas yapınızın güçlenmesi için boks derslerine devam ederken beslenmeniz için de dikkatli davranmanız gerekir. Karbonhidrat ve protein alımına dikkat etmeniz, boks için ideal bedene sahip olmanız açısından önemlidir.

 

Bir erkek sporu olarak boksu tercih ettiğinde hedeflediği atletik bedene en kısa sürede ulaşır. Boks öğrenirken disiplinli bir yaşam düzenine ulaşır, dolayısı ile tüm hayatını düzene sokmuş olur. Spora başlandığında en önemli kısım hayatın artık düzene giriyor olmasıdır. Çünkü insanlar, verdikleri emeklerin karşılığını almak isterler. Hem saatlerce boks çalışıp hem de bu emekleri boşa çıkaracak denli sağlıksız beslenmeye zamanla zaten kendileri de izin vermeyecektir. Bu nedenle başlarda biraz zorlanılıyor olsa da, zaman içerisinde alışmanın en kolay spor olduğu ortada. Gruplara boks dersi ile de katılabileceğiniz, iş arkadaşlarınızla birlikte alternatif zaman geçirebileceğiniz boks, hayat kalitenizi arttırma adına yapabileceğiniz en mantıklı şey olabilir.

 

İnsanların yaşadığı sağlık sorunlarının ortak nedeni hareketsizliktir. Hareketsiz bir yaşamın sizi ciddi şekilde hasta edebileceğini bilmelisiniz. Sağlık, mutlaka hareket ederek ve beslenmeye dikkat ederek korumanız gereken bir özelliğiniz, boks dersi almanızın bu anlamda yardımı olacaktır. Kol kası, sırt kası geliştirmek için boks yapmanın etkili olacağını, boksun erkeklerin fit kalmak için tercih edebileceği bir spor olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Boksa başlarken satın almanız gereken boks ekipmanları için ortalama fiyat ve kalite bilgisi şöyledir:

 

  • Kick Boks alt ve üst olarak ortalama 60’Tl
  • Eldivenlerin fiyatı ortalama 60’Tl
  • Ayak kaval koruma setleri total 60’Tl
  • Bandaj ücretleri 15’Tl
  • Ayak bandajları için ortalama 15 / 20’Tl
  • Genel toplam ekipman =  200-250 TL’dir.
  • Boks malzemeleri birinci kalite ürünlerden seçilmelidir. Kansorajen madde içermemesi önemlidir.
  • Malzemelerinizi ister boks salonlarında satılan ürünlerden ister spor fashion şubelerinden satın alabilirsiniz.

 

Özel derslerin ücreti birebir hoca eşliğinde olanlar ile gruplara boks dersi olacak şekilde farklı fiyatlarla satın alınabilinir. Ev, işyeri veya tercih edeceğiniz açık alanlar da ders alabilirsiniz. Tüm bunlar kişiye özel çalışmalar olacağı için birebir görüşme ile fiyat almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!