Erken yaşlarda spora başlamanın faydaları nelerdir?

Çağın gereği hepimiz az hareket eden ve çok sıkılan insanlar olduk. Hayatımıza renk katmanın yeni hobiler edinmekten geçtiğini görmemiz gerekiyor. Bu, bizlerin teknolojiyi kötüye kullanma şekli! Hele ki şimdiki çocukları düşünecek olursak, bizlerin orta yaş sonrasında tanıştığı teknoloji ile onlar küçük yaşlardan itibaren karşılaştılar. Hayatlarını fazla hareket ettirmeden idame edeceklerini biliyorlar, sağlıksız olsalar da..

İnternet üzerinden sipariş verebiliyorlar, sevdikleri oyuncakları dahi internet sayesinde kapılarına kadar getirtiyorlar. Öyle ki, anne babalar anlamıyor fakat çocuk internetin altını üstüne getirebiliyor! Böyle bir çağda yetişen, bu imkanlara sahip olan çocukların hayatında sporun yeri olmuyor. Oysa spor yapmalarının ne kadar önemli olduğunu görmeleri gerekiyor. Özellikle boks dersleri almanın hayatlarını değiştirecek, daha iyi hissetmelerine neden olacak şey olduğunu görmeleri gerekiyor.

Erken yaşlarda edinilen alışkanlıklar bir ömür peşimizi bırakmaz. Bütün alışkanlıklar çocukluk döneminden gelmektedir. Bedeninize iyi bakmanız gerektiği size çocukluktan itibaren aktarılmalıdır ki, siz de bunu bir ömür sürdürebilin. Fakat sonradan öğrenilmiş alışkanlıklar da edinebilirsiniz, bilinçli bir şekilde kendinizi buna zorlayabilir, alışmamış da olsanız sporu hayatınıza almak için mücadele verebilirsiniz. Öncelikle çocuklara boks dersi alternatifi ile çocuklarınızın hayatını güzelleştirin, sonrasında kendiniz de buna dahil olabilir, çocuğunuzla birlikte hem kaliteli zaman geçirmenin hem de spor yapmanın vicdani rahatlığını yaşayın.

Teknolojinin bedeninizi körleştirmesine izin vermemelisiniz. Çocukların, teknoloji ile tembelleşmesine ve gelecek nesillerin sağlıksız, kilo problemi olan, şeker ve tansiyon rahatsızlıkları olan sorunlu bir nesle dönüşmesini engellemelisiniz. 40’lı yaşlardan itibaren yaşanan şeker tansiyon gibi hastalıkların, sporsuz bir yaşamla birlikte 15 yaşından itibaren görülebildiğini biliyor musunuz? Bugün çocukların içerisinde olduğu durum, çocukluk döneminde henüz gelişim çağındayken şeker tansiyon kolesterol gibi kronik hastalıklara yakalanmaları halidir. Bu durum, hiç kimsenin çocuğu için istediği bir şey değil. Bilinçli davranmak, spora yer açmak gerekiyor. Kadınlara boks dersi veriliyor, erkeklere boks dersi de veriliyor, çocuklara da. Sizler, hem açık hava da hem de boks salonlarında bu sporla ilgilenerek sağlık kazanabilirsiniz. Gençlerin spora yönlendirilmesinin ne denli önemli olduğunu fark etmenizi istiyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler, sağlıklı birer bedene ve psikolojiye sahip olmalıdır. Onların hayat kalitesi, bizim gelecek garantimizdir. Sağlıklı düşünebilen, sağlıklı olan gençler yetişebilmelidir ki bizler yaşlılık dönemimizde yönetimde ve tıp alanında yani hayatın her alanında olacak olan gençlerin çalışmalarından tatmin olabilelim. İyi bir nesil yetiştirebilelim ki yaşam da o oranda güzelleşebilsin. Hayatın kıymetini bilerek, sağlıklı olmak için daha çok hareket etmemiz gerektiğine inanarak, sadece çocukların değil kendi hayatımızın da önemini görelim. Spor yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!