Fazla kilolar sosyalleşmeyi engeller

Kilo kontrolünde zorlanan herkesin kendi iyiliği için bir spor seçmesi gerekir. Seçilen spor mutlaka her zaman yapabileceğiniz türden bir spor olmalıdır. Örneğin, boks dersi almaya başladığınızda bu sporu yılın her zamanı yapabileceğinizi görürsünüz. Derslerin ise son derece keyifli geçeceğinden emin olabilirsiniz, sağlıklı bir şekilde spor yapıyor olmanın ve yaşlanma dönemine yatırım yapmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Boks dersleri bu anlamda da önemlidir ancak asıl katkısı şu an içindir. Bu gününüze katkı sağlar. Sosyalleşme konusundaki takıntılarınızdan kurtulmanızı destekler.

 

Görselliğin ön planda olduğunu kabul etmek zorundayız, sosyal arkadaşlıklarda kendinize güvenmek için iyi bir görünüme sahip olmak avantajınızdır. Boks dersi almanın bu konuda size son derece faydalı olacağını söylemek istiyoruz. Çünkü görsel kaygıları sonlandırmanın tek yolu, bu kaygılardan kurtulmak için spor yapmaktır. Spora daha fazla zaman ayırdığınızda kendinize olan güven de artıyor. Psikolojik olarak rahatlıyor, duygu durum yönetimi konusunda profesyonel hissedebiliyorsunuz. Spor yaparak kendinizi daha iyi anlayabiliyorsunuz. Bunun bir getirisi olarak kalitesi yüksek bir yaşama sahip olursunuz. Sosyalleşirken arkadaş seçimlerinizde kendinize güveniniz arttığında mutlaka bunun olumlu etkilerini görürsünüz. İbrenin biraz daha yukarı çıkmasını istiyorsanız mutlaka spor yaparak kendinize daha iyi bir sosyal çevre edinme şansını vermelisiniz.

 

Boks kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlar!

 

Kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz boks dersleri ile kazançlı çıkarsınız. Boks ile profesyonel olarak ilgilenmeyi düşünebilirsiniz. Bu konuda profesyonel boks lisanslı nasıl alınır sorunuzun cevabını, milli takım boks antrenörlerinden alabilirsiniz. Önerdiğimiz boks salonu, Nafiz Başaran boks salonlarıdır. Burada boks egzersizlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirirken aynı zamanda yeme içme düzenine de uymanız gerekir, böylece hayatınız mükemmel bir düzene girer.

 

Boks lisansı hakkında merak edilenler

 

Boks lisansının en büyük özelliği her sene yenilenmesi gerektiğidir. 11 ile 34 yaş sınırı bulunan boks lisansı için Türküye Boks Federasyonu onay gerekir. Lisansı alma süresince kontrol edilirsiniz ve belli bir takım beden ölçülerine ulaşmış olmanız gerekir, bu düzenli olarak kontrol edilir. Boks egzersizlerine devam etmeniz bu anlamda önemlidir, rutin boks egzersizleri ile kan basıncınız dengelenir, kemikleriniz istenilen güce ulaşır, kaslarınız kuvvetlenir. Profesyonel boksörlerin yeme içme alışkanlıklarının beslenme uzmanları tarafından planlaması gerekir. Eğer sizler de lisans alarak profesyonel birer boksör olmak istiyorsanız, yeme içme düzeninden tüm hayatınızın kontrolüne kadar boksa uygun şekilde yaşamayı kabul etmelisiniz. Böyle yaşamanın beden ve ruh sağlığınıza son derece büyük katkıları olduğunu unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!