Hafta Sonlarınızı Kaliteli Değerlendirebiliyor Musunuz?

Hafta sonları için mükemmel bir planımız var, öncelikle makalemizi okumanızı ve hayatınızda önemli bir karara imza atmanızı istiyoruz. Çünkü yaşam, ihmale gelmeyecek kadar önemlidir. Özellikle alternatifler söz konusu olduğunda en iyisini seçmek gerekir. Küçük bir tüyo vermemiz gerekirse, daha önce hiç boks dersi aldınız mı? Diye soralım.

İnsanların doğası gereği sosyalleşmeleri gerekir, iş yaşamının dışına çıkabilmek gerekir. Bütün hafta çalıştığınız için elinizde sadece hafta sonunuz kalır ve bunu da arkadaşlarınıza ayırmak istersiniz. Peki ya kendiniz için iyi bir şeyler yapmak? Kendinize zaman ayırmak? Arkadaşlarla cafe ortamında geçirdiğiniz zaman, kendinize ayırdığınız tek zaman ise, yanlış yapıyorsunuz. Çünkü kendinize vakit ayırdığınızda bunun size katkısı olmalı, spor yapmak mesela.

Hareketsiz kaldığınız, masa başında çalıştığınız bir işiniz var. Şehir hayatı sizi pençesine almış durumda, gökyüzüne bile doğru düzgün bakamıyorken, kendiniz için ne yaptığınızı sorgulamak bile aklınıza gelmez. Bu yazıyı okuyana kadar bunun farkında bile olamayabilirsiniz. Çünkü metropol insanlarının yaşadığı hayat maalesef böyledir. Spor yapmak yerine, hafta içi saatlerce çalışılır para kazanılır sonrasında kazandıklarınızı hafta sonlar alışveriş merkezlerinde harcarsınız, bunun adına medeni yaşam denir.

Eskiden insanlar daha sağlıklılardı çünkü kendileri için bir şeyler yaparlardı. Daha fazla hareket etmek gibi, spor yapmak gibi, teknolojiyle farkında lığının düşürüldüğü bir yaşama ait olmazlardı. Bugün o kadar fazla imkân varken spor alternatifini bir türlü değerlendirmiyoruz. Onlarca boks salonları var ama boks dersi almak için vakit yaratamıyoruz. Eleştirilerimizi kendimize çevirmeliyiz, bizler ne zaman kendimizden bu kadar uzaklaştık? Hayattan ne ara bu denli uzaklaştık?

Yaşlandığımızda tek başına evlerinde oturan mutsuz ihtiyarlara dönüşmek için gerçekten bu kadar hevesli miyiz? Neden düzenli olarak spora başlamıyor, kötü alışkanlıkların bizi el geçirmesine izin veriyoruz? Kadınlara boks dersi veren spor salonlarına daha fazla müracaat olması gerekmiyor mu? Kadın cinayetlerinin her gün yenisini okuyoruz, kadınlar neden savunma sporlarına başlamıyor? En azından kendilerini koruyabilecekleri kadar teknik öğrenmeye çalışmıyorlar, neden? Yazımızın başında sorduğumuz sorulara kalbinizin sesini dinleyerek cevap verdiğinizde, mantığınızın sizi spora başlamaya ikna edeceğini biliyoruz, önerimiz boksa!

Arkadaşlarla hafta sonu planı yaparken bunun AVM’ de değil, spor salonunda olmasını kim engelliyor? Gruplara boks dersi seçeneğini arkadaşlarla buluşma günü olarak organize edebilirsiniz. Hem yaşlılık döneminiz için hem de bugünüz için güzel bir yatırım, aynı zamanda harika bir sosyalleşme nedeni. Kapitalizm sizleri alışveriş merkezlerine çekiyor kazandıklarınızı harcamanız gerekiyor diye. Spor yaparak kazanmaya devam eder, hafta sonu fuzuli alışveriş çılgınlığından da uzak durmuş olursunuz, boks hayatınıza anlam katabilir! Denge, sağlamlık, esneklik, güç ve dayanıklılık özellikleri kazanarak boks yaptıkça güçlenirsiniz.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!