Herkes boks yapabilir mi?

Çok daha kaliteli bir yaşama hazır mısınız? Türkiye’nin en iyi boks antrenörü ile çalışarak kaliteli bir boks eğitimi almak ister misiniz? Hem daha iyi bir fiziğe sahip olmak hem de spor yaparak savunma öğrenmek, özgüven kazanmanızı sağlar. Kişisel yeteneklerinizi geliştirmek adına da boks derslerinin mükemmel bir fırsattır. Boks salonların ücretsiz deneme seanslarına katılabilir, boks sporunu tanımak adına kendinize şans verebilirsiniz. Herkesin spor yapmaya ihtiyacı vardır, sağlıklı bir yaşam arzu eden herkes boks yapabilir. Kadınlara boks dersi veren salonlardan deneme boks çalışmalarına katılmanızı öneririz. Dünyanın en tanınan starlarının kilo kontrolü sağlamak ve fit olmak için özel eğitimlerle öğrendikleri özel boks tekniklerini hayatlarının bir parçası haline getirdiğini biliyor musunuz? Mankenlerin, oyuncuların formda kalma sırrı olan boks, herkesin kilo kontrolü için değerlendirebileceği bir spordur.

 

Boks çalışmaları için belirli bir yaş sınırı da bulunmaz. 5-13 yaş aralığı, çocuklara boks dersi alternatifi için uygundur. Yetişkinler için boks çalışmalarının çok daha revaçta olduğunu, herkesin bu sporu yapabileceğini hatırlatmak isteriz. Boks dersleri esnasında asla sert ve karşılıklı dövüş şeklinde bir uygulama olmaz. Eğitim tamamı ile teknik bilgilerden ibarettir. Müsabakalara katılmak için asgari 6 ay boks dersi almış olmak gerekir. Kişiler, istediği takdirde müsabakalara katılabilirler. Boks derslerine düzenli olarak devam ettiğinizde ortalama 6 ay gibi bir zaman içerisinde iyi bir seviyeye amatör olarak ulaşabilirsiniz. Boks kuşak sınavlarına katılarak boks derecenizi arttırabilirsiniz. Yılda dört kere katılabileceğiniz boks kuşan sınavları ile bu sporu profesyonel olarak icra etme şansına sahip olursunuz. Eğitimlerin 4-6 kişilik gruplar için daha indirimli ücretlerle alınabilineceğini ve özellikle sporcu lisansı almaya kadar ilerleyebileceğini bilmelisiniz. Boks dersi almaya karar verdiğinizde yakın arkadaşlarınızla birlikte grup çalışmalarına katılabilirsiniz. Özel grup dersleri sayesinde boks öğrenmenin hem daha ekonomik hem daha keyifli olduğunu fark edebilirsiniz.

 

Boks yapmanın faydalarından söz etmemiz gerekirse;

 

1-) Sosyal ilişkiler açısından şanslı olmanızı sağlar.

2-) Kendinize güvenmenizi sağlar.

3-) Enerjinizi doğru kullanmanız için sizi teşvik eder.

4-) Stresten uzak kalmak için harika bir seçimdir.

5-) Eğitim ve özel hayattaki başarılar artar.

6-) Kendine saygı, güven, dingin bir ruhla birlikte sağlıklı bir beden kazanırsınız.

7-) Sosyal sorumlulukların farkında ahlaklı bir birey yetiştirme adına önemli yetenekler kazandırır.

😎 Mücadele etmeyi öğrenen bireyler bu kabiliyetlerini hayatlarında da kullanırlar.

Tüm bunların yanında düşünsel yeteneği, bedensel enerjiyi doğru kullanma kabiliyetini de yine boks sayesinde öğrenmek mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!