Kadınlar boksla kilo verebilir mi?

En büyük sorun kilo gibi gelse de alsında sorun hareketsiz bir yaşamdır. Gün boyu bilgisayar başında oturarak, bakkala bile arabayla giderek kilo vermeyi bekleyemezsiniz. Boks dersleri kadınlar için gerçekten eğlenceli bir seçenektir. Kadınların kilo vermesi her zaman zordur çünkü yaşamları şeker, çikolata, hamur işleri ile geçer. Oysa boksa başladıklarında yeme içme düzenlerini kendiliğinden oluşturacaklardır. Artık daha sağlıklı beslenmeleri gerektiğini görerek, spor yapıyor olmanın da bilinci ile düzenli ve sağlıklı beslenme için isteyerek öğünler farklılaşır.

 

Kalıcı kilo vermenin asla mümkün olmadığını düşünmeyin. Çünkü isteyerek kilo verdiğinizde, verdiğiniz kiloları asla geri almazsınız. İsteyerek kilo vermeniz içinse, diyet olarak değil, yaşam şekli olarak düşünmeli ve süreklilik sağlamalısınız. Boks derslerine başladığınızda düzenli spor yaparak kas gücünüz gelişir. Vücudunuzda kalori yakmanızı sağlayan şey kaslardır. Erkeklerin kas yapısı kadınlardan fazla olduğu için daha fazla kalori yakarlar, kadınlar da kaslarını avantaja çevirebilirler. Kadınlara boks dersi veren boks salonlarına düzenli olarak giden kadınların kasları gelişir. Yeme içme düzenleri ile birlikte gelişen kaslarla kalıcı olarak kilo kaybetmeye başlarlar. Kilo kaybederken en çok yaşanan sorun ise sarkmalardır. Sarkmalar için çeşitli kozmetik alternatifler hatta cerrahi müdahaleler gerekebilir. Fakat boks yaparak kilo verdiğinizde asla sarkmalarınız olmaz. Cilt elastikiyetini koruyarak kilo verir. Böylece estetik kaygılarınız olmadan kilo vermenin ayrıcalığını boks dersleri ile yakalayabilirsiniz! Boks yaparken gençlik de kazanırsınız. Zindelik, fit olma ayrıcalığı ve özellikle psikolojiniz hayli düzelir. Toksin attığınız her ders, adeta bir terapi gibi geçer. Hayatın stresinden uzaklaştığınız, kendiniz için bir şeyler yapıyor olmanın rahatlığı ve tabi ki sağlıklı bir yaşam. Tüm bunlar boksa başladığınızda bir bir hayatınızda hissedeceğiniz pozitif değişiklikler. Öte yandan kilo verme işini son kez kendinize sorun edeceğinizi de bilmelisiniz. Çünkü kaslarınızı güçlendirdiğinizde artık isteseniz de az kalori yakamazsınız. Yeme içme kalorisinden düşmeden, sağlıklı beslenerek kilo verme şansını elde edersiniz.

 

Diyetinizde yapmamanız gereken şeylerden biri de diyet ürünler yemek. Çünkü diyet ürünler kalorisi düşürülen yiyeceklerdir. Çoğu kanserojendir. Sizler, boks derslerine katılarak porsiyon küçülterek kilo vermelisiniz. Patates, muz gibi gıdaların çoğu diyette yasaklandığını biliyorsunuz. Bu gıdalar potasyum içermektedir ve kasları güçlendirir. Kaslarınızı yok ettiğiniz bir diyet sonrası daha fazla kilo almanız kaçınılmazdır. Kaslarınızı güçlendirmeye yönelik yapacağınız sağlıklı bir diyet ve düzenli boks idmanları ile ideal bedeninize kavuşmanız zor değil. Organik beslenmeye çalışarak, boksla güç kazanarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen kadınlara bir an evvel boksa başlamalarını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!