Kadınlar ve boks

Kadınların spor yapmaya çok daha fazla ihtiyacı vardır. Çünkü kadınlar, fit olmaya ve gerektiğinde kendilerini koruyabilmeye erkeklerden çok daha fazla gereksinim duyarlar. Her geçen gün haberlerde gördüğümüz kadın cinayetlerinin bir nedeni de, kadınların güçsüz olmasıdır. Kadınların gücünün yetmediğini, kendilerini savunabilecekleri kadar savunma bilmediklerini düşünen erkekler çok daha rahat davranabiliyorlar. Boks dersi alan bir kadın bu anlamda erkeklerin oyununu bozacaktır.  Kadınlar ve boks, bu nedenle gerekli bir birlikteliktir. Kadınlara boks dersi veren özel boks salonları ile boksa başlayabilir, hepsinden önemlisi kendinizi koruma adına boks tekniklerine sahip olabilirsiniz. Savunma sporu olarak öne çıkan boks, kadınların kendi kendilerini nasıl koruyabileceklerini, hayatın her alanında kendilerine daha fazla güvenebilmelerini kolaylaştırmaktadır.

 

Her zaman daha güçlü olması gereken kadınlar, gerçekte çok güçlüdür. Erkeklere nazaran çok daha büyük sorunlarla mücadele edebilen ve psikolojik olarak daha güçlü olan kadınlar beden güçlerini arttırmak için boks dersi alternatifini değerlendirmelidirler. Boks derslerine katılan kadınların zamanla öğrendiği teknikleri gündelik hayatlarında uyguladıkları ve bu şekilde güvenliklerini sağlama konusunda başarılı olduklarını biliyoruz. Kadınlara, boks veya herhangi bir sporu düzenli olarak yapmalarını öneriyoruz. Kadınlar için spor, hayatın daha verimli geçmesi demektir.

 

Spor kadınlar için neden önemlidir?

 

Organik gıdalarla beslenme şansı düşük olan, zaman geçtikçe doğal süreç içersinde menopoza girme riski artan kadınların anne olma şansı da dolaylı olarak ellerinden kayıp gidiyor. Kadınlar, anne olma şansını kaybetmemek için spor yapmalı ve böylece bedenlerinin daha sağlıklı olmasını sağlamalıdırlar. Sadece anne olmak değil, erken yaşlarda menopoza girmenin beden sağlığı açısından da kadınlar için ciddi bir risk olduğunu bilmelisiniz. Kadınlar için spor bu aşamada çok daha önem kazanmaktadır çünkü düzenli spor yapan kadınların menopoza girme yaşları daha yüksek. Kadınların sağlıklı bir ömür geçirmesi için geç menopoza girmeleri önemli, spor da bunu sağlayan etkenlerden biri olarak ciddiye alınmalı.

 

Sosyal yaşamda kadınların spordan uzak bir yaşam sürmelerini istemiyoruz. Sporun herkes kadar kadınlar için de önemli olduğunun bilinmesini istiyoruz. Kadınların vakit bulamadığımız için spor yapamıyoruz bahanesi veya ev işleri yeteri kadar bizi yoruyor, sporumuz bizim bu demesini istemiyoruz. Ev işleri yaparak teknik öğrenemezsiniz. Kendinizi nasıl koruyabileceğinizi veya sporcu kimliği kazanma ayrıcalığına da ev işleri ile günlük rutin işlerle öğrenemezsiniz. Ama boks derslerine katıldığınızda sporcu kimliğini nasıl taşımanız gerektiğini öğrenirsiniz. Sporcu beslenmesini, sporcu yaşamını öğrenirsiniz. Savunma sporu olan boks, hayatınızı iyi anlatma etkilerken, aynı zamanda size güven verir. Kadınlar için boks her anlamı ile çok daha önemlidir. Boks, kadın sporu olarak bilinmiyor olsa da gerçekte kadınların daha çok ihtiyacı olan bir savunma sporudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!