Kadınların boks yapması mümkün mü?

Kadınların spor hayatına herkesten fazla önem vermesi gerekir. Çünkü spor, gençliği korumak için önemli bir özelliktir. Yaşamlarında spora yer veren kadınların yaşlanma korkuları olmaz. Spor, ruhun ve bedenin genç kalmasını sağlayan bir değerdir. Akıllı kadınların spordan uzak bir yaşam sürmeleri beklenemez. Kadınlara boks dersi veren salonların kadınlar tarafından her zaman için değerlendirilmesi gerekir. Kadınlar, spor yaptıkça estetik kaygılardan uzak duracaktır. Boks öğrenmenin kadınlar açısından farklı faydaları da vardır. Hepsinden önce boks, bir savunma sporudur. Boks yapan kadınların savunma tekniklerine sahip olduğu gerçeği, toplumumuzun yaşadığı şiddet sorununa cevap olarak da değerlendirilmelidir. Kendini korumayı başarabilen, savunma tekniklerine sahip bir kadın, kendine her alanda güvenmelidir.

 

Günümüz gerçeği kadına şiddet, kadınların kendilerini koruma kabiliyetlerini geliştirmesi ile ortadan kalkabilir. Madem erkeklerin kadınlara karşı nazik olma konusunda eğitemiyoruz, kadınların bu şiddetle nasıl başa çıkacaklarını öğrenmelerini sağlayabiliriz. Bu anlamda İstanbul’da farklı semtlerde boks salonları açan Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran, gruplara boks dersi ve özellikle kadınlara özel boks dersi çalışmaları ile değerlendirmenizi önerdiğimiz bir boks hocası.

 

Bulunduğunuz semte en yakın boks salonu ile işe başlayabilirsiniz. Sağlık, güzellik, genç kalma ve kendinizi koruma becerisi için önerdiğimiz boks, kadınların mutlaka ilgilenmesi ve öğrenmesi gereken bir spor olarak görülmelidir.

 

Çağımız, teknolojinin hızla ilerlediği ve hızlı bir şekilde hayatımıza dâhil olduğu bir döneme tanıklık etmemizi sağlıyor. Bu hızlı gelişme, insanların asosyal olmalarına neden oluyor. Sizler, asosyal olmanın hareketsiz ve sosyal olmadan yaşamanın ne denli zarar verici bir özellik olduğunu görenlerden olmalısınız. Bu nedenle interneti, teknolojiyi gerektiği kadar kullanarak mutlaka sağlıklı bir yaşamın temellerini atmalısınız. Hayatı ciddiye alarak yaşamalı, hayatın gerekliliklerini yerine getirirken insan olmanın gerektirdiği koşulları oluşturabiliyor olmanın ayrıcalığını hissetmelisiniz. Bu nedenle daha fazla spor yapmalı, daha fazla aktif hayatın içinde yer almalısınız. Hayat sizin için ideal bir bireye gelene kadar, daha sağlıklı bir bedene sahip olana, daha sağlıklı bir ruha sahip olana kadar mücadele etmelisiniz. Teknolojinin kolaylıklarından faydalanırken mutlaka insani değerlerin de içinde olduğu bir yaşam inşa etmelisiniz. Güzel bir yaşama sahip olmanın getirisi, sağlıklı düşünme kabiliyetidir. Mutluluk için tüm bunlar önemlidir. Boks dersi bizim önerimiz, sadece düzenli boks yaparak kas sağlığınızı kazanabilirsiniz. Bizi ayakta tutan iskeletimiz değildir. Bizleri ayakta tutan kaslarımızdır. Sağlıklı kaslara sahip olmak bu nedenle çok önemlidir. Boks, kaslarınızı güçlendirir, kadınlar için özellikle faydalıdır çünkü kasların güçlenmesi sarkmaların engellenmesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!