Kalbinize iyi bakmak için boks yapmalısınız!

İnsanların boksa başlama nedenlerine baktığımızda, öncelikle merak sonrasında ise yaşamlarını belli bir düzene alma ihtiyacı geliyor. Erken yaşlarda profesyonel boksör olmak için boks derslerine başlayanların yaşam kalitelerinin gördükçe, boksa olan amatör merak her geçen gün artıyor. Çünkü boksörlerin sağlık şartlarının normal insanlara oranla daha yüksek olduğunu görebiliyor, onlar kadar sağlıklı bir yaşamı istiyoruz. Kadınlara boks dersi veriliyor olası ise boksa ilgi duyan hanımların da bu konuda bir şeyler yapabiliyor olmasını sağlıyor.

 

Teknoloji hepimizi hareketsiz bir yaşama hapsetti, fark edemiyoruz bile. Neden daha az hareket ettiğimizi açıklayamıyoruz. Kilo alma hızımız, dünya obezite oranlarına bakıldığında ilk 5 ülke arasında. Peki, neden kilo almayı engelleyemiyoruz? Neden daha sağlıksız bir yaşama kendimizi mecbur bırakıyoruz? Bel çevremizin daha geniş olmasının kalbimiz için ciddi risk teşkil ettiğini bildiğimiz halde, neden spora başlamıyoruz?

 

Kalbinize iyi bakmanız gerekiyor, sağlık vazgeçilmez değerimiz olmalı. Sadece erken yaşlarda belli bir spora yönlendirilmemiş olmamıza sığınarak daha fazla hareketsiz bir yaşam sürmemelisiniz. Boks derslerine istediğiniz zaman başlayabilir boks yapmaya dilediğiniz dönem start verebilirsiniz. Çünkü boks, her yaşın sporudur. Her zaman yapabileceğiniz, başlayabileceğiniz bir spordur. Diğer sporlar gibi küçük yaşardan itibaren içinde olmanız gerekmiyor, bugün isteyin hemen başlayın!

 

Güç, denge, esneklik, dayanıklılık gerektiren bir spor olan boks, savunma sporu olarak dikkat çekiyor. Erkeklere boks dersi veren boks salonları son dönemde kadınların da bu sporla ilgileniyor olması üzerine kadınlara da hizmet veriyor. Kalbinizin sağlıklı olması için boks yapmaya başlamak istiyorsanız, boks salonlarını araştırmanızı öneririz. Çünkü boks tekniklerini öğrenmek için ideal bir düzende çalışmanız gerekir. Bunun için de boksu öğreneceğiniz yeri yani boks hocanızı seçmelisiniz. Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran bu konuda oldukça iddialı çalışmalara sahip. İstanbul’da farklı semtlerde boks salonları açan ve bu salonlarda her yaştan herkesin boks dersi almasını sağlayan Nafiz Başaran, sağlıklı bir yaşamda boksun yeri olduğunu, herkesin boks öğrenebileceğini özellikle belirtiyor. Boks çalışmalarına başlamadan önce spor yapmanın önemini kavramak gerekiyor. Başladığınızda, her ders çok daha fazla seveceğiniz bu spor, hayatınızı pozitif anlamda değiştirecek yeterlilikte. Boks, savunma öğrenebileceğiniz ve kalp sağlığınız için fit kalabileceğiniz bir spor. Boks tekniklerini öğrenmek, daha zayıf olmak ve düzenli bir yaşama başlamak için zamanı geldi diyorsanız, boks antrenmanlarına davetlisiniz! Boks yapmak için internet üzerinden Nafiz Başaran boks salonları iletişim bilgisine ulaşabilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Boksa başlama kararının hayatınız için faydalı bir karar olduğunu bilmelisiniz. Spor, hayatın dostudur. Sporsuz bir hayat, sağlıksız bir yaşamdır. Herkes sağlık şartlarını arttırarak daha kaliteli bir yaşam için spor yapmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!