Kendinize her konuda güvenmelisiniz!

Yaşamımız boyunca başarılı olmak için mücadele ederiz, daha iyi şartlara sahip olmak için daha iyi olmak zorunda olduğumuzu biliriz. Fakat tüm bu hayat koşturması arasında bir şeyi ihmal ederiz, bedenimize güvenmeyi! Bedenin sağlıklı olması o’na güvenmemiz için ilk şart. Sağlık içinse öncelikle spor yapmamız gerekir, düzenli spor bedenimize güvenmeniz için gereklidir. Boks derslerine katılarak her zaman sağlıklı bir vücuda sahip olabilirisiniz. Boks yapmanın sağlığa katkılarından söz etmeden önce, kendinizi güvende hissetmek için savunma tekniklerini öğrenmenizin gerekliliğinden bahsetmek istiyoruz.

 

Kendimizi ne zaman savunmamız gerektiğini bilemeyiz. Kimin bize ne zaman saldıracağını tahmin edemeyiz. Bu nedenle her an kendinizi savunabileceğiniz kadar savunma öğrenmeniz önemlidir. Akşamüzeri iş çıkışı ıssız bir yerden geçmek zorunda kalabilirsiniz veya otopark ıssız olabilir. Berduşun biri sizin üzerinizde para olduğunu düşünüyor olabilir, saldırdığında kendinizi savunmak istemez misiniz? İşte bunları boks derslerine katılarak elde edebilirsiniz. Kendinizi koruyabildiğiniz gibi, böyle durumlarda yanınızdakilerin de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Artık her yer de mobese var, güvendeyiz diye düşünmeyin. Yapılan cinayetlerin birçoğu, çalışmayan mobeselerin tespit edilmesiyle yapılıyor. Her ne kadar teknoloji gelişiyorsa da yine de bilek gücümüzle, beden gücümüzle baş başa kalıyoruz.

 

Erkeklere boks dersi veren salonların bu nedenle talep görmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sadece spor yapmak için değil, erkeklerin nasıl kendilerini savunacaklarını öğrenmeleri için de boks derslerine katılmak istediklerini biliyoruz. Düzenli bir yaşamın uzun ve sağlıklı bir yaşam anlamına geldiği günümüzde, hareketsiz yaşamdan kaçmak için de düzenli olarak boks çalışmaya başlamak, eğlenceli bir alternatif olarak çoğu insan tarafından tercih edilmektedir.

 

Sağlık konusunda boks ne kadar önemlidir?

 

Boks yapan insanların kas yapısının daha sağlıklı olduğu bilinmektedir. En hayati organımız beyin ve kalptir. Kalp, tamamen kastan oluşan bir organdır. Dolayısı ile kas yapımızın sağlıklı olması, kalbimizin sağlıklı olması demektir. Boks, kalbi güçlendiren bir spordur çünkü direkt olarak kas yapınızı sağlamlaştıran antrenmanlar yapmanız gerekir. Boks, hayatınızın her alanında kendinize çok daha fazla güvenmenizi sağlayacak olan spordur. Boks derslerine katıldıkça bunu çok daha etkin şekilde fark edeceksiniz. Çünkü boks, sağlam bir duruşa ve güce sahip olmanızı sağlar.

 

Hayatın sizi yormasına izin vermemek, kendinize her alanda güvenmek istiyorsanız, fit bir orta yaşlı veya genç görünen biri olarak tanınmak sizin için önemli ise mutlaka düzenli spor, boks öneriyoruz. Boks sizin için birer alışkanlık haline geldiğinde, kendinizi daha iyi hissedecek, zinde ve sağlıklı bir yaşama sahip olacaksınız. Boks, başlamayı düşündüğünüz bir spor dalı ise şunu bilmelisiniz, boks yapmak için yaşınızın veya cinsiyetinizin bir önemi yok. Herkes boks yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!