Kilo kontrolü için düzenli spor şart

Boks sayesinde insanlar korku duygularından uzaklaşır, güven ve huzur bulurlar. Aynı zamanda boks dersleri kilo vermeyi de hızlandırır. Boks, insanları şiddete yönlendirmez. En yanlış kanı, boksun bir şiddet sporu olduğudur. Aslında boks sayesinde kendinizi korumayı öğrenirsiniz. Boks, insanların birbirine kötü davrandığı bir spor değildir. Şiddeti savunmaz, boksu tanımak için ve boks öğretisine dâhil olmak için sizleri Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran boks salonlarına davet ediyoruz. Burada boks mantığını görebilir, savunma sporu olan boksun insanlara güven veren bir spor olduğuna şahit olabilirsiniz.

 

Günlük yaşamınızda karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı son derece hazır olmanızı sağlayan boks dersleri ile hem kendinize olan saygınızı kazanırsınız hem de kendinize olan güveninizi tazelersiniz. Çünkü boks teknikleri ile savunma konusunda herkesten çok kendinize güvenmeyi öğrenirsiniz. Boks, tüm dünya tarafından kabul gören bir mücadele sporudur. Bu spor da aktif olmanın getirileri arasında kilo kontrolü en önemli şeydir. Çünkü çağımız insanı kilo sorunları yüzünden ciddi anlamda zarar görmektedir. Sağlık sorunları, kilo problemleri ile birlikte gelir. Sağlık sorunlarına veda etmek istiyorsanız öncelikle kilo sorunlarını bir şekilde halletmiş olmanız gerekir. Tansiyon, kolesterol gibi kronik rahatsızlıkların sizden uzak kalmasını istiyorsanız mutlaka düzenli olarak spor yapmanın gerekliliğine inanmalısınız. Spor yapmanın size katacağı olumlu etkileri görmenizi ve sporla hayatınız en kısa sürede birleştirmenizi istiyoruz. Kilo, her türlü hastalığın başıdır. Kilo problemi yaşayanların, belli bir dönem sonra verdiği kiloları tekrar aldığı görülür. Boks yaparak kilo verildiğinde ise asla bu kilolar geri alınmaz çünkü boksu bir yaşam biçimi olarak kabul etmiş olursunuz. Boks sayesinde etkin spor hayatına başladığınızda, sağlığınızı da kazanırsınız.

 

Boks, yıllar boyu insanların severek yaptığı ve saygınlığı kabul edilen bir spordur. Boks dersleri ile sizler de kısa sürede, 6 ay gibi bir zaman içerisinde boksör olabilirsiniz. Tabi ki başarılı bir boksör olmak için zaman ve emek vermeniz gerekir. Boks, tarihi ile milattan önceye kadar giden, dünyanın ilgilendiği bir spor olarak karşınızda. Her ne kadar şiddet içeren bir spor olarak görülüyor olsa da, boks savunma sporudur. Kişiler, boks öğrendikçe kendilerine olan güveni tekrar kazanırlar. Boks yapmak için birçok nedeniniz vardır. Bu nedenler arasında sağlığınız korumak ilk sıradır. Sağlıklı bir yaşam için boks derslerini rutin olarak takip etmenizi ve boksun hayatınıza katacağı değere sahip olmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!