Nafiz Başaran Boks Okulu

Nafiz Başaran Boks Okulu
Nafiz Başaran Boks Okulu’na Kayıt Olmadan Evvel Lütfen Telefonla Randevu Alınız! 0533 353 50 50

İstanbul’un son derece merkezi bir yerinde, bireysel olarak veya sınıf ortamında, tamamen profesyonel ekipmanlara sahip bir boks okulunda boks yapmak istemez miydiniz?

Boks sanatını öğrenmeyi, kendinizi savunmayı ve spor yaparken zihnen de güçlenmeyi mi amaçlıyorsunuz?

Boks okulları, sportif ihtiyaçlarınızı nezih bir ortamda karşılamanızı ve boks yaparken aynı zamanda iyi bir insan olmanızı sağlayan yerlerdir. Doğru boks okulunu ve kursunu seçmek bu spordan alacağınız tatmini ve genel anlamda spora bakış açınızı derinden etkileyecektir.

Boks yapmak istiyorsunuz. Bunun için güçlü motivasyonunuz ve ayıracağınız zaman var. Peki, boks okulu seçerken hangi kriterleri göz önüne alıyorsunuz? Bir boks okulunun teknik anlamda sizin aradığınız standartta olduğundan nasıl emin olabiliyorsunuz?

 

Boks Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir boks okulu seçerken yerleşim yerinize yakın ve ulaşımı kolay bir yer olması sizin için önemli bir etken. Bir çalışan olduğunuz ve kendi mesai saatlerinizi doldurmak mecburiyetinde olduğunuz için de boks okulunun haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde kurs verebiliyor olması da. Elbette, bütçenize uygun olması da. Ancak tüm bunların yanı sıra bir boks okulunda aramanız gereken başka noktalar da var.

İnsan faktörü bunun en başında gelmektedir. Boks hocalarınızın işinin ehli olması, bu alanda sadece kağıt üzerinde değil, uzun yıllar boyunca kendi yumruklarıyla bir kariyer yapması, başta boks olmak üzere savunma sporlarına ve genel anlamda spora yönelik teorik ve pratik bilgi birikiminin olması, hocalık yapabileceğini gösteren sertifikasyona ve yetkinliğe sahip olması, hayata karşı güçlü bir duruşunun olması ve bunun gibi diğer tüm bu nitelikler bir boks okulu seçerken mutlaka göz önüne almanız gerekenlerdir.

Çünkü iyi boks, iyi bir boks hocasıyla yapılır.

Başka bir faktör ise kursun verileceği boks salonunun fiziki ve teknik imkanlarıdır. Merdiven altı, fitness salonundan bozma boks salonları elbette arzu ettiğiniz eğitim kalitesini sağlayamayacaktır. Bir boks salonunun sağladığı ekipmanlarla, sunduğu aletlerle, yarattığı atmosferle, gerçek ringiyle tamamen profesyonel olması şarttır.

Çünkü iyi boks, iyi bir boks salonunda yapılır.

Bireysel bir spor olmasına karşın boks bir ekip işidir. Antrenman yaptığınız takım arkadaşlarınız pratiğinizi geliştirmenize ve motivasyonunuzu üst seviyede tutmanıza yardımcı olur. Hatalarınızı görmenizi sağlar. Sizi sosyalleştirir. Centilmen olmanızı, kavga değil boks yapmanızı sağlar. Boks okulu seçerken işte bundan dolayı arkadaş ortamına, sunduğu sosyal imkanlara da bakmanız gerekir. Aldığınız boks kurslarında belki de yıllar boyunca sürecek dostluklar kazanabilirsiniz.

Çünkü iyi boks, iyi bir arkadaşlık ortamında yapılır.

Boksu bir külfet olarak görmeyip, bokstan zevk almak, öğrendiklerinizi uygulamaktan keyif almanız gerekir. Eğer bir boks kursu size bokstan zevk almanıza değil de acı çekmenize sebep oluyorsa şüphesiz yanlış bir boks salonu tercih ettiniz. Eğlenmek ve ders bittikten sonra keyif almış olduğunuzu hissetmek boks sporunun size getireceği manevi hazzın göstergesi olacaktır.

Çünkü iyi boks, iyi bir ruh haliyle yapılır.

Doğru antrenman programıyla, haftalık olarak yeterli saatte, doğru biçimde ısındıktan sonra çalışmaya başlamak aylar ilerledikçe fiziksel anlamda güçlenmenizi sağlayacaktır. Kas yapınızın gelişmesini, sağlıklı biçimde kilo vermenizi, sarkan yerlerinizden kurtulmanızı, zayıf kaslarınızı güçlendirmenizi sağlayacaktır. Güç, denge, koordinasyon, kondisyon, hız ve refleks olarak seviye atlayacak ve aynanın karşısında aylar içinde yaşadığınız değişime şahit olacaksınız.

Çünkü iyi boks, iyi bir antrenman programıyla yapılır.

 

Neden Nafiz Başaran Boks Okulu?

İstanbul’un en merkezi yerinde, tüm ana arterlere en fazla yarım saat uzaklıkta, Beşiktaş’ta, bu makalede bahsettiğimiz tüm kriterleri yıllardır karşılayan bir boks okulu var: Nafiz Başaran Boks Okulu.

Nafiz Başaran Boks Okulu, eski milli boks antrenörü Nafiz Başaran’ın 1984 senesinden beri binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmış olan Türkiye’nin en iyi boks okullarından biridir. Bu okul, yetiştirdiği boksörlerle adından sıkça söz ettirmiş; sanat, medya, spor camiasından ve iş dünyasından elit insanların sıkça tercih ettiği bir markadır. Sadece boks öğretmeye odaklanmış bir boks salonudur.

Neden bu okulu tercih etmelisiniz? İyi bir hoca, iyi bir salon, iyi bir antrenman programı, iyi bir arkadaşlık ortamı ve daha fazlasını Nafiz Başaran Boks Okulu’nda bulabilirsiniz. Nafiz Hoca’nın okulunda boksla beraber spor ahlakını, centilmenliği ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

Nafiz Başaran tarafından kaleme alınmış boks makalelerini okuyarak bu spor hakkında bilgi birikiminizi geliştirebilirsiniz.

 

Öğrenci Görüşleri

“Beşiktaş’ın merkezinde, ulaşımı kolay, yüksek standartta hizmet veren bir boks salonu. Öğrenciliğiniz süresince Nafiz Başaran gibi çok deneyimli bir profesyonelin yakın ilgi ve alakasını hissedecek; zihnen, bedenen ve boks tekniği bakımından ciddi ilerlemeler kaydedeceksiniz.”

Semih Çolakis

“BJK BOKS Klübünden takım arkadaşım değerli kadim dostum Nafiz Başaran çok başarılı pratik ve zeki bir sporcuydu. Kendini bu spora adayan dostumun salonuna yaptığım ziyarette gördüm ki olağanüstü bir salon kurmuş. Salonundaki ambiyans spordan öte bir yaşam ortamı… Çok ileri ülkelerde görülebilecek bir salon yapmiş. Orada adeta başka bir alem yaşıyorsunuz. Kendisini tebrik ediyorum…”

Enis Satır

“Değerli Hocam Size teşekkür borçluyuz! Sizin Boks Okulunuza eşimle beraber geldiğimiz günü hatırlıyorum. Siz  bizim umut kapımızdınız… Boks müsabakalara ciddiyet verilmeyen, hocanın sadece mesai saatini tamamlamaya çalışan yerden acı tecrübelerle gelmiştik. Boks müsabakasında yapılan yanlış eşleşme sonucu 9 yaşlı küçük çocuğumun boks hayali yıkılmıştı. Bana sarılıp hüngür hüngür ağlaması ise içimi parçaladı. Çok şükür bu defa doğru yere gelmiştik. Sizin işinizi severek yapmanız, çok disiplinli çalışmanız, dersin hakkını vererek karşı tarafa öğretmeniz  oğlumun boksu yeniden sevmesine vesile oldu. Oğlumun fiziksel kas gelişimi, güç ve dayanıklılığı, kondisyon ve dengesi gün geçtikçe daha da geliştiği belli oluyor. Artık onun idmanları nasıl sevgiyle yaptığını zevkle izleyebiliyorum. Hocam Sizin elinize ve emeğinize sağlık.”

Canan Demir

“Boks milli takım antrenörlüğü görevinde bulunmuş,zekası, sporcu ahlakı, kariyeri, saygınlığı en üst seviyede olan ülkemizin ender yetiştirdiği sporculardandır. Kendisinden uzun sure ders aldım. Salon Beşiktaş merkezde olup nezih temiz ve ekipman acısından hiç görmediğim kadar zengindir. Verilen derslerin kalitesinden dolayı sanatçıların sık sık uğradığı bir merkezdir. Gittiğinizde kısa surede hem zihinsel hem fiziksel olarak ne kadar ilerlediğinizi fark edeceksiniz. Gelen insanların ve ortamın kalitesi dolayısıyla rahatlıkla ailenizle birlikte derslere katılabilirsiniz.  Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

Ersin Yumak

“Boksu sadece spor sanan ve ön yargıyla bakanlar Nafiz Başaran’la henüz tanışmamış demektir. Spor ahlakı ve saygınlığıyla boksu sevmemi sağlayan Nafiz hocama çok teşekkür ederim. Ortamın ve standartların da olağanüstü olduğu bu salonu herkese tavsiye ederim..”

Betül Savaş

“Düzenli sporu, kaliteli insanlarla nezih bir ortama taşıyabileceğiniz bir yer. Sevgi ve arkadaşlık içinde düzgün bir eğitim almanın zevkini çıkarıyorum. Çok teşekkürler.”

Fırat Topaloğlu

 

Boks Salonumuzdan Fotoğraflar

Boks okulunun fiziki şartlarını, teknik donanımını ve ekipman kalitesini detaylı olarak aşağıdaki fotoğraf galerisinden inceleyebilirsiniz.

 

Nafiz Başaran Boks Okulu Nerede?

 

Boks okulu, ders saatleri, kurs ücretleri hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için yapmanız gereken tek şey 0 533 353 50 50 nolu telefon numarasından hemen randevu talep etmek. Şimdi bizi arayın. (Dikkat, kayıt yaptırmak için mutlaka önceden telefonla randevu almanız gerekmektedir.)

 

boks okulu

 

Randevu Al!