Nafiz Başaran Kimdir?

Nafiz Başaran, boks hayatına 16 yaşındayken Kasımpaşa Spor Kulübü’nde başladı. Antrenmanlardaki yeteneği antrenörlerinin ilgisini çekti. Antrenörlerinin yaşının çok genç olduğu ve bu yeteneğini mutlaka değerlendirmesi konusundaki ısrarları üzerine boks eğitimine Beşiktaş Kulübünde devam etti ve kısa süre sonra maçlara çıkmaya başladı.

Arka arkaya kazandığı maçlara bir çok şampiyonluk eklenen milli antrenör Nafiz Başaran; değişik yıllarda İstanbul şampiyonlukları, Türkiye Gruplar ve Gençler şampiyonlukları kazandı. Bu başarıları askerlik döneminde de Kara Kuvvetleri Şampiyonluğu ve görev yaptığı Konya ve İzmir bölgelerindeki şampiyonlukları takip etti.

Askerliğini bitirmesinin ardından tekrar Beşiktaş Kulübü boks takımına dahil olması beklenirken, bir süre boksörlük ve antrenörlük yapmak arasında kaldı ve kariyerine antrenör olarak devam etmeye karar verdi. İstanbul’da özel boks okulu yetersizliğini gören Nafiz Başaran, kendisini özel bir boks salonunun antrenörü olarak buldu ve Türkiye’nin en genç antrenörlerinden biri oldu. Antrenörlük dönemlerindeki çıkışı da çok hızlı oldu ve kısa sürede pek çok başarıya imza attı. İstanbul, Türkiye şampiyonları ve milli boksörler yetiştirdi. Boks milli takımında kamp müdürlüğü ve antrenörlük yaptı.

İdealleri uğruna hiçbir şeyden taviz vermemekle birlikte başarılı yıllar geçirdi. Açtığı salonlarda body fitness ve boks antrenörlüğü yaptı. Levent’te 2, Beşiktaş’ta 3 boks ve body fitness salonu açtı. Body ve fitness antrenörlüklerinde edindiği bilgisini boks ile birleştirerek, kondisyon ve teknik açılardan boks sporuna büyük katkılar sağladı.

Şu anda Beşiktaş’ta merkezi bir konumda Avrupa standartlarında, tamamı yurt dışından getirilen ekipmanlarla profesyonel olarak özel ve grup boks dersleri vermeye devam etmektedir. Bugüne kadar sanat camiasından da birçok kişiye boks dersleri vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

boks okulu

Randevu Al!