Ömür boyu fit olmak için boks ideal bir spor mudur?

Hayattan keyif almak için öncelikle sağlığımızı korumamız gerekir. Sağlık, varken değerini bilmemiz gereken ancak kaybedince yokluğu ile bize ders veren bir değer. Bilinçli insanlar yaşamın gerçek hazinesinin sağlık olduğunun farkında olanlardır. Bunun sadece farkında olmak değil, farkında olduğunu icraatlar ile ortaya koyanlardan söz ediyoruz. Boks dersi almaya karar verdiğinizde sağlığınız için bir adım atmış olursunuz. Fit olmak tek beklentiniz olabilir, savunma tekniklerini öğrenmek veya profesyonel bir boksör olmak için bu yola girmiş olabilirsiniz. Amacınız her ne olursa olsun gerçek kazancınızın sağlık olduğunu bilmenizi istiyoruz.

 

Amatör bir boksör, haftada ortalama iki kere idman yapar. Yediklerine dikkat eder. Sağlıklı beslenmeye çalışır. Alkol ve sigaradan uzak durması gerektiğini bilir çünkü boks idmanlarında nefesini kontrol etmesi gerektiğini öğrenmiştir. Ciğerlerinin sağlıklı olması, hareket kabiliyeti kazanması açısından gereklidir. Çeşitli şekillerde idman yapar, sadece kol ve omuz değil, aynı zamanda tüm beden egzersizlerini yapması gerekir. Çünkü boks, tüm beden kaslarının iyi çalışması gereken bir spordur. Profesyonel bir boksör ise her gün idman yapmalıdır, idmanlarda gerekli enerjiye sahip olmak için kaliteli beslenmelidir. Bu esnada asla kötü alışkanlıklara zaman ayırmaz, beden sağlığının kıymetini bilir. Tüm çalışması, spor kariyeri için olsa da gerçekte bedenine yatırım yapmaktadır, bunun da farkındadır. Her boks dersinde bir adım daha hedefine ulaştığını hisseder. Her yer onun için boks çalışması yapabileceği bir alandır. Doğa da çalışmayı sever, salon onun için ideal bir çalışma alanıdır. Aynı zamanda strateji geliştirmesi gereken bir sporla ilgilendiğinin farkındadır. Rakibiyle karşı karşıya geldiğinde hangi tarafa yüklenmesi gerektiğini, nasıl bir savunma yapması hatta ne kadar dayanması gerektiğini dahi hesap edebilmelidir. Hem de aldığı kuvvetli darbelere rağmen, akıl görüşünü kaybetmemelidir.

 

Esneklik, güç, denge ve sağlamlık boksörün tanımıdır. Ömür boyu fit kalmak boks sporu ile uğraşanlar için kolaydır. Kendinizi her zaman iyi hissedeceğiniz, sağlıklı ve sağlam bir bedene sahip olacağınız boks, erken yaşlarda başlanıldığında eğitim öğretim konusunda öğrencilerin zekâ gelişimlerini doğrudan etkiler. Zekâ gelişimine, analitik düşünme, karar verme ve uygulama konusunda gençlerin destek gördüğü boks sporu ile yakından ilgilenmelerini öneriyoruz. Amatör veya profesyonel olarak boks yapanların yaşam kalitelerinin ne denli yüksek olduğunu görüyoruz. Sizler de iyi bir yaşam ve kaliteli bir gelecek istiyorsanız, hayatınızda boksa yer açmalısınız. Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir spor olarak gördüğümüz boks, ideal bir spor olarak karşınızda. Fit olmanın ötesinde son derece etkili faydalara sahip boks ile siz de ideal bir yaşam sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!