Önerebileceğiniz boks salonu var mı acaba?

Boks dersi almak isteyen herkesin bu soruya cevap aradığını biliyoruz. Öncelikle internet üzerinden bu konuda araştırma yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Fakat bulduğunuz boks salonları arasında nasıl bir eleme yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

İstanbul’da olanlar şanslı çünkü onların çok daha fazla alternatifi var. Örneğin Nafiz Başaran boks salonlarının boks dersi almak için harika bir seçenek olduğunu görmelisiniz. Milli takım boks antrenörlüğünün yanı sıra pek çok şampiyonluğa sahip olan Nafiz Başaran, boksun herkes için uygun bir spor olduğunu belirtiyor. Farklı ilçelerde İstanbul’da boks salonları açan Milli takım antrenörlüğü de yapmış olan Nafiz Başaran, çocukların erken yaşlarda sporla tanıştırılmasını destekliyor. Yaz tatili için çocuğunuzun yeni bir sporla tanışmasına ne dersiniz? Önermek istediğiniz boks, her yaşın sporu olduğu için sizin için de ideal. Çocuklara boks dersi veren, aynı zamanda erkeklere boks dersi verdiği gibi kadınlara boks dersi de veren Nafiz Başaran, kondisyon yapmak ve sağlık kazanmak isteyen herkesi boksa davet ediyor.

 

Spor herkes için önemlidir, çocuklar için daha önemlidir!

 

Spora 30 yaşından sonra başlayan biri ile 10 yaşından itibaren düzenli spor yapan biri aynı olabilir mi? Spor, gelişim döneminde yapılmaya başlandığında büyüm hormonlarını da olumlu etkileyerek sahip olunabilinecek boy oranını dahi etkileyecektir. Sporla uğraşan çocukların boyları daha hızlı uzadığı gibi, beden gelişimleri de çok daha sağlıklı bir şekilde tamamlamaktadır. Sizler de çocuklarınızla birlikte boks dersi almaya başlayabilirsiniz, bu konuda onlara örnek olmak adına hem sağlığınızı koruyup kondisyon yapmak adına yeni bir adım atmaya ne dersiniz? Çocuklarla kaliteli vakit geçirmek için de bunu bir fırsat olduğunu düşünebilirsiniz!

 

Çocukların düzenli bir yaşama sahip olması önemlidir. Düzenli bir yaşamın olmazsa olmazı ise spordur. Küçük yaşlarda boksa başlayan çocukların ileriki dönemlerinde daha hırslı, daha başarılı bireyler olduğu gözlemlenmektedir. Boks, mücadeleyi öğreten bir spordur. Savunma sporu olmasının dışında, güç denge ve dayanıklılık yeteneklerinin geliştirildiği boks sayesinde çocuklar daha başarılı bir geleceğe sahip olabilmekteler. Kendilerini savunmayı öğrendikleri, hayat boyu nasıl bir yaşama sahip olacaklarını belirledikleri boks, zannettiğinizden çok daha önemli bir spordur. Çünkü çocukların karakter gelişimi ile doğrudan bağlantılıdır. Hırsı, mücadele etmeyi, asla vazgeçmemeyi öğrenirken aynı zamanda sporcu centilmenliğini de öğrenirler. Herkes böyle düzgün karakteri çocuklar yetiştirmek ister, sporcu bir genç geleceği parlak bir genç demektir.

 

Çocuğunuz alacağı boks dersi ile sadece bedenen sağlık kazanmayacak, akli sağlığı koruyacak ve ergenlik döneminde ki çalkantılara da kolaylıkla göğüs gerebilecek. Sporcu insan kötü alışkanlıklardan uzak durmayı bilen insandır. Çocuklarınıza her şeyden önce zekiliği, çevikliği, ahlaklı olmayı ve sağlıklı olmayı öğretmek istiyorsanız onları boksla tanıştırın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!