Siz de Boks Yapabilirsiniz!

Yeni bir spora başlamak veya hareketsizliğinden şikayetçi olduğunuz yaşamınıza sporu dahil etmek istiyorsanız, önerimiz tabi ki boks! Boks dersi aldığınızda hayatınızın en iyi kararını verdiğinizi göreceksiniz. Çünkü boksa başladığınızda öncelikle zihninizde farklılıklar olmaya başlar, daha sakin olduğunuzu fark edersiniz. Sonrasında ise bedenen güçlendiğinizi ve artık savunma mekanizmanızın daha etkin olduğunu görürsünüz. Boks derslerine başladığınızda ilk fark edeceğiniz şey, daha mutlu biri haline dönüştüğünüz. Çünkü insanlar boks yapmanın zor olduğunu düşünür ve uzak kalmayı tercih eder. Oysa başarılı bir antrenörünüz olduğunda boks yapması en zevkli sporlardan biridir.

Yanlış bilinen bir şey ise, grup sporlarının kişisel sporlardan daha iyi olduğudur. Grup sporları örneğin voleybol gibi, futbol gibi, takım çalışması gerektirir ve bencilliği ortada kaldırır. Grup olarak mutlu olmayı bir bütünün parçaları olmayı öne çıkartır. Bu gözle bakıldığında sosyal açıdan sizi olumlu etkiler fakat bireyselciliğin önemini ikinci sıraya atar. Yani boks kadar etkili olamazlar. İnsan, bireydir. Her ne kadar grup içinde birlik olarak başarı kazanmak hayatın gerçeği olsa da, bireysel çalışmalar çok daha fazla tatmin edicidir. Boks dersleri almak gibi, özel boks dersi ile profesyonel boksör olabilir zamanla çalışarak kendinizi bu alanda ispat edebilirsiniz. Bireysel sporların mücadeleci ruhunuzu besleyeceğini, başarılarınızın anlam kazanacağını belirtmeliyiz. Çünkü grupla elde edilen başarı herkesindir, ön plana çıkacak olan kişi takım kaptanıdır bir yerde böyledir. Fakat kişisel başarınızı kimseyle paylaşmak zorunda kalmayacağınız, mücadeleci ruhunuzu besleyeceğiniz bir spor arıyorsanız, bireysel sporlar arasında en etkilisi olarak boks karşınızda.

Boks antrenmanları eğlenceli geçecektir. Kişisel çalışmalarınız belli bir periyottan sonra hızlanacağı için boks tekniklerini öğrenmeye başlarken öncelikle buna zaman ayırmanız gerektiğini göreceksiniz. Boks, zamanla hayatınızın bir parçası haline gelecek. Daha zinde, daha sağlıklı ve özel hissetmeye başladığınızda boks amacına ulaşmış olacak. Çünkü boks derslerinin en büyük zaferi, kendinizle barışmanızı ve bedeninize iyi davranmayı öğrenmenizdir. Boks, hayatınızı daha kaliteli şekilde yaşamanızı kolaylaştırır. Yaşam kalitenizi arttırır.

Yaşam kalitesi denildiğinde ne anlamanız gerekiyor?

Yaşam, maddi ve manevi güzellikleri bir araya getirme sanatıdır. Sadece maneviyatla mutlu olunamayacağı gibi sadece maneviyatın da mutlu etmeyeceği ortadadır. Yaşam kaliteniz için öncelikle bedeniniz sonrasında ise ruhunuz sağlıklı olmalıdır. Beden sağlıklı değilse ruh da sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle önceliği beden sağlığına vermek gerekir. Yaşam kalitesi yüksek insanlardan biri olduğunuzda, sağlıklı düşünebilme ve karar verebilme yeteneğine sahip de olursunuz. Böylece sorunlarla mücadele etme, yeni çıkış yöntemleri bulma gibi alternatifleri değerlendirirken doğru kararı da verebilirsiniz. Dolayısı ile yaşamınızın maddi boyutu da olumlu etkilenecektir. Doğru bir başlangıç için sporla barışın, boks yapmayı deneyin! Boks yapabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!