Spor, bütün kötü alışkanlıklardan bizi kurtarır

Uzun süredir sigarayı bırakmaya çalışıp da bırakamayanlar, alternatif olarak tütün sakızı veya elektronik sigara türlerini kullanıyor. Ancak bunlarında belli oranda nikotine neden olduğu biliniyor. Gelin kötü alışkanlığınızdan sporun berraklığı ile kurtulun! Hem bir spor öğrenin, hem de sağlıklı yaşama sahip olun. Boks derslerine katılmanızı öneriyoruz, işte nedenleriniz!

 

  • Boks yapan insanlar kendilerini korumak için başka kimseye ihtiyaç duymazlar, gerektiğinde kendilerini koruyacak kadar bilgi sahidirler.

 

  • Boks derslerine katılan insanlar sağlıklı yaşamanın gerekliliğini bilirler. Bu nedenle hem daha az hastalanırlar hem de yaşlılık dönemleri rahat geçer.

 

  • Genetik hastalıkların dahi spor yapan kişiler için daha düşük oranda ortaya çıktığı biliniyor, spor yapan özellikle boks yapanlar için bu çok avantajlı bir durumdur.

 

  • Kas yapıları yıllara meydan okur, yaş alırlar fakat yaşlanmazlar. Gençlik onların en büyük mucizesidir. Ruhları da genç kalır, bedenleri de.

 

  • Madde bağımlılıklarının her türlüsünden yoksunluk çekmeden kurtulabilirler. Sigara alışkanlığı olsun, alkol tiryakiliği olsun tamamından spor yaparak fark etmeden kurtulmaları mümkündür. Bu nedenle spor aynı zamanda bir kurtarıcıdır da.

 

 

Eski insanların neden bizlerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyor musunuz? Onların tütüne ulaşma konusunda bizler kadar şanslı olmaması etken olsa da, teknolojik bir yaşam sürüyor olmanın aslında dezavantajımız olduğunu görmemiz gerekiyor. Boks dersleri alarak hayatımıza hareket katabiliriz, ancak bilgisayar başında olmak daha cazip geliyor. Hareketsiz yaşam şimdilik işinize geliyor olabilir fakat yaşlılık döneminizde yaşama ihtimaliniz yükselen hastalıkları bir düşünün! Dolaşım sisteminizin hareketsizlik nedeni ile yaşayacağı sağlık problemlerini ciddiye alın.

Sigara içmenin koroner kalp hastalıklarına davetiye çıkardığını görün. Alkol tüketiminin karaciğerinize vereceği zararı hesap edin. Spor sayesinde bu bağımlılıklardan kurtularak, nasıl yaşam kalitenizi yükseltebileceğiniz fark edin. Sağlıklı olmanın dünyanın en zengin aidiyeti olduğunu fark edin. Dolayısı ile en kısa sürede stabil bir şekilde spor yapmaya başlayın. Hazır spor yapmaya karar vermişken, kendinizi savunmayı da öğrenebileceğiniz, aynı zamanda her zaman ve her yaşta yapabileceğiniz boks sporunu araştırın diyoruz. Boks derslerine katılarak yaşamdan daha fazla keyif almanın yeni yolunu keşfetmenizi istiyoruz. Hem kötü alışkanlıklardan en kısa sürede kurtulabilir hem de yaşlılık döneminiz ve bugününüz için en akılcı yatırımı yapmış olursunuz.

En iyi eve, en iyi arabaya sahip olmanın peşinde koşmaktansa; en sağlıklı bedene sahip olmak için mücadele etmelisiniz. Çünkü sağlığınız gittiğinde sahip olduğunuz arabanın da evin de bir önemi kalmıyor. O ev ve arabayı satsanız da sağlığınız yerine gelmiyor. Sağlıklı olmanın ilk şartı olan madde bağımlılıklarından kurtulmayı, spor yaparak hedefleyin. Boks sporu ile amatör veya profesyonel olarak ilgilenerek kendinize yatırım yapmayı seçmenizi öneriyoruz. Çünkü yaşam, sağlığınız olduğu sürece keyif verir. Keyifli bir yaşam için spor yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!