Spor Yaparken Keyif Almanın Yolu “Boks”

Sağlıklı bir hayat istiyorsanız öncelikle bedeninize iyi bakmalısınız. Buna önce yedikleriniz ile başlamalı ve beden eğitimi ile devam ettirmelisiniz. Bol bol su içerek, sebze ağırlıklı beslenerek ve yeterli protein alarak bedeninizi gıda açısından doyurabilirsiniz. Beslenmenin yanında vücudun her zaman dinç ve dinamik olması için spor yapması gerekmektedir. Spor dendiğinde çoğu insan ağırlık kaldırmak ya da uzun saatler bir yürüyüş bandında yürümeyi düşünebilir. Sizlere farklı ve eğlenceli bir spor öneriyoruz, boks. Boks çocuksu yanımızı ortaya çıkartırken sürükleyici bir spor olması nedeni ile birçok kişi boksu spor olarak değil bir yaşam biçimi olarak görmekte ve hayatlarının bir kısmında mutlaka boksa zaman ayırmaktadır.

Boksa yeni başlayanlar ilk zamanlar bu sporun tam bir disiplin ve konsantre istediğini fark ederek zamanla ne kadar çok çalışılırsa o kadar iyi bir boks oyuncusu olunmaktadır. Boks dersleri almak istiyorsanız kendinize çok yüklenmeden haftada bir saat ile başlamalı ve vücudunuz kondisyon kazandığında bunu haftada iki saate çıkartarak bol bol alıştırma yapmalısınız. Boksa başladığınızda size eşlik eden bir hocanız ve derslerinizi yöneten biri her zaman yanınızda olmalıdır. Boks dersi aldığınızda ilk ders her zaman eğlenceli ve zorlayıcı geçtiğini bilmelisiniz. Eğer siz de spor yaparken bunu bir oyun haline getirmek istiyorsanız boks sporundan asla vazgeçmemelisiniz. Şehir stresinin içerisinde iş ve özel yaşantınızdan ayrılarak sadece kendiniz için bir şey yaparken sağlığınızı kazanmanız boksun güzel yanlarından sadece biri olmaktadır.

Erkeklerin boks sporu ile ilgili olması kadınların boks sporunun içerisinde düşünülmemesini sağlasa da kadınlar da boks sporuna ilgi göstermekte ve başarılı olmaktadır. Kadınlar için öncelikle kendini koruma ve özgüven sağlamada etkili olurken boks yapmak için zaman ayırmanız yeterlidir. Kadınlara boks dersi veren boks hocaları genel olarak kadınların her zaman daha hevesli ve öğrenmeye açık olduklarını söylemektedir. Kadınların boks öğrenirken kendilerini korumak için neler yapabileceğini ve istediklerinde kendilerini en iyi şekilde koruyabileceklerini gördüklerinde boksun eğlenceli bir spor, beden eğitimi ve özgüven duygusunun birleştiği tek spor olduğunu söyleyebiliriz.

Boks yaparken kollarınızı çalıştırıp bel kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Tüm vücudunuzun kas yoğunluğunu arttırmak için doğru hareketleri yaptığınızdan emin olmalısınız. İlk başta boks öğrenmek için özel boks dersleri almalı ve sonrasında alıştırma yapabileceğiniz spor salonuna üyelik alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde toplu olarak boks dersleri almak ve birlikte antrenman yapmak istiyorsanız gene özel boks dersi alarak arkadaşlarınızla hem vakit geçirmiş hem de vücut sağlığınızı kazanmış olacaksınız. Grup antrenmanları tekli antrenmanlarına göre daha eğlenceli geçerken spor yapmanın ne kadar keyifli olduğunu tecrübe kazanarak öğreneceksiniz. Boks yapmak, iyi bir boks oyuncusu olmak zihninizi tazelerken iş ve aile hayatınızda çözüm odaklı pozitif olmanızı da sağlayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!