Teknolojinin bizi spordan uzaklaştırmasına izin vermeyin

Hayatınızın giderek rutinleşmesine, ruhunuzun yaşlanmasına asla izin vermeyin. Günlük yaşamın zor gelebileceği kadar sağlık sorunlarına yakalanma riski ile her zaman mücadele edebilin. Eğer teknoloji ile insan arasında bir mesafe olması gerekiyorsa, bu mesafenin sporla yapılması gerektiğini söylemeliyiz. Kendinizi zinde hissetmek ve güçlenmek için boks dersi alabilirsiniz. Böylelikle hem günlük stresinizden uzaklaşırsınız hem de tehlikesiz ve güvenli bir sporu icra ediyor olmanın keyfini yaşarsınız.

 

Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz tehlikeleri düşündüğünüzde, boks derslerinde öğreneceğiniz savunma tekniklerinin gerçek dünya da hayli işinize yarayabileceğini söyleyebiliriz. Çalışma temponuza en uygun şekilde ayarlayabileceğiniz boks dersi saatleri ile hayatınızın rutinini kırmaya ne dersiniz?

 

Nafiz başaran ile boks öğrenmek ister misiniz?

 

Hafta da belirlediğiniz günlerde, size uygun saatlerde özel boks dersi alabilirsiniz. Bazı insanlar grup içerisinde değil de birebir de daha iyidir. Böyle düşünüyorsanız birebir boks çalışmaları için Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran’ın boks salonlarından faydalanabilirsiniz. Boks sporunu herkesin öğrenebileceğini savunan Milli Teknik adam, çalışmalara azimle devam eden herkesin boks sporunda şansının olacağını belirtiyor.

 

 

Özel boks derslerinin birçok faydası var. Öncelikle savunma tekniklerini öğrenmiş olmakla kendinize olan güveni tazelemiş olursunuz. Genç yaşlı, çocuk, kadın ve erkekler için boks çalışmalarının eğlenceli geçeceğini söylemek isteriz. Özel boks derslerine katılmak için özel şartlar aranmaz. Boks öğrenmek isteyen herkes bu derslere kolaylıkla katılabilir. Boks çalışmalarının gündelik hayat rutininize uyması da önemlidir, ancak arada tolerans edebileceğiniz durumlar da gelişebilir, sonraki zamanlarda telafi ederek dersleri düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz.

 

Türkiye de boks erkek sporu olarak görülür, Türk erkeklerin büyük kısmı boksa hayrandır. Ancak boks yapmaya cesaret edenlerin sayısı çok düşüktür. Boks yapmaya istekli iseniz bu isteğinizi bastırmamanızı öneririz, çünkü boks herkesin başarabileceği bir spor. Kadınların da erkekler kadar istekli ve aktif olarak bu spora dâhil olmasını bekliyoruz.

Boks yapmaya neden cesaret edilemediğini maddelemek gerekirse;

  • Yüz hatlarının alınan darbelerle değişeceği korkusu, yumruk yeme korkusu olarak da düşünebilirsiniz.
  • Vakitsizlik nedeniyle boks derslerine katılamama, bir türlü vakit ayıramama.
  • Anne baba baskısı.
  • Kendine yeterince güvenememe.
  • Yaş sorunu

Boks çalışmalarına katılmak ve boks eğitimi almak istiyorsanız kendinize bir şans vermekten çekinmeyin. Boks, amatör olarak yapabileceğiniz ve sağlık kazanabileceğiniz bir spor. Değerlendirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!