Vejetaryenler Boks Yapabilir Mi?

Beslenme şekliniz yaptığınız sporla uyumlu olmalıdır, eğer spor yaparken aynı zamanda vücut yapmak da istiyorsanız, iyi yemelisiniz! Tabi ki doğru beslenmek için vejetaryen olmanız veya olmamanız gerekmiyor. Sadece biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir.

Boks dersleri almaya başladığınızda kaslarınızın güçlenmesi için protein almanız gerekir. Ancak unutmamak lazım ki kaslar proteinle olduğu kadar potasyumla da beslenirler. Vejetaryen olduğu için savunma sporlarında başarısız olacağını düşünen sporseverlere seslenmek istiyoruz, patates ve muz yiyerek de kaslarınızı güçlendirebilir, boks sporunda iyi yerlere gelebilirsiniz!

Doğamız gereği sosyalleşmemiz gerekir fakat sosyalleşirken bir şeyleri yanlış yapıyor olabiliriz. Çünkü bu kadar hareketsiz kalıp da sosyalleşmek doğamız gereği olmamalı! Yanlış şekilde sosyalleştiğimizi işaret edelim, daha hareketli bir yaşama sahip olarak sosyalleşme alternatiflerini araştıralım!

AVM buluşmalarına ara verelim, hayatımızı daha fazla insana açarken bunu olabildiğince hareket ederek yapabilelim. Boks derslerine başlamaya karar verdiğinizde, örneğin bunu bir arkadaş buluşmasına çevirebilirsiniz! Vejetaryenlerin sağlıklı yaşamak ve yaşayan her şeye saygı duyma konusunda diğer insanlardan daha hassas olduğunu biliyoruz. Duyarlı kişilerin spora başladıklarında hayvansal gıdalar tüketmesi gerekmiyor, bu doğu bilinen yanlışlardan biri. Daha sağlıklı yaşamak için ihtiyacımız olan son şey bile hayvansal ürünler değil.

Yaşam hakkına saygı duyduğunuz her canlı için öncelikle kendiniz için spor önemlidir, görmelisiniz. Spora arkadaşlarınızla birlikte başlama kararı alabilirsiniz. Gruplara boks dersi alternatifinin hem daha ekonomik hem de çok daha eğlenceli olabileceğini söylemek istiyoruz. Hayatınıza boksu aldığınızda, kendinizi savunma konusunda olduğu kadar kendinize güven konusunda da ivme kazanırsınız. Çünkü artık kendiniz için iyi bir hobiniz vardır. Zihninizi boşaltabileceğiniz bir alanınız vardır. Özel alanlar yaratma konusunda boks derslerine başlama fikri denemeye değerdir.

Boks yaparken nasıl beslenmek gerekir?

Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran boks salonlarında boks eğitimi almaya karar verdiğinizde nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda destek de alırsınız. Beslenme, kişiye göre değişen ancak belli bir takım genel hatlara sahip bir konudur. Bu nedenle yazımızda sizlere genel bilgi verebiliriz, kişiye özel beslenme planınız için boks derslerine başladığınızda tam destek alabilirsiniz.

Beslenme, yeterli miktarsa sıvı alımının gerçekleştirilmesi ile birlikte mineral ve vitaminler açısından doğru oranda tüketmenin önemli olduğu bir konu. Özellikle düzenli spora başladığınızda beslenme daha önem kazanıyor. Vejetaryenler için ayrı, normal beslenenler için ayrı beslenme programları ile başarılı birer sporcu olabilirsiniz. Birçok kişinin vejetaryen olduğu için spordan uzak durduğunu görüyoruz, sporcu olmanıza engel bir özellik taşımadığınızı burada belirtmek istiyoruz. Boks yapmaya başladığınızda, derslere katıldıkça bu konuda haklı olduğumuzu göreceksiniz. Spor, insanı sağlıklılaştıran ve aynı zamanda serotonin salgılatan yani mutlu eden bir uğraş. Herkesin aktif spor hayatı içerisinde olmasını istiyoruz. Spor yapmanın mutlu olmanın ilk şartı olduğunu herkes görmeli.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!