Yaz dönemi için ideal spor: BOKS

Yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmek için önerimiz boks dersleri almanız. Sporla ilgili olan herkesin mutlaka boksu denemesi gerektiğini düşünüyoruz. Boks çalışmalarına katılarak kas sisteminizin daha sağlam olmasını, daha etkin bir şekilde sağlık kazanmanızı destekliyoruz. Sadece gençlerin değil, herkesin boks dersi alarak bu spor dalında başarılı olabileceğine inanıyoruz. Sağlıklı bir insan için yaşam sporla renklendirilmelidir. Bugün yaşadığınız birçok sağlık sorununu spor yaparak atlatabileceğinizi biliyor musunuz?

 

Şeker hastalığı, kolesterol sorunu ve daha birçok hastalık hareketsizlik yüzünden artar. Yaşadığınız bu sağlık sorunları düzenli olarak ilaç almanızı gerektirir. Sağlık problemlerine veda etmek için hayatınıza daha fazla hareket katmanız gerekir. Kilo problemi ile mücadele ederken bu sorunun tek çözümünün spor yapmaktan geçtiğini bilmeniz, rutin olarak spor yapmaya başlamanız gerekir. Sadece beden sağlığı olarak düşünmemelisiniz. Spor yapan insanların düşünme kabiliyetlerinin de oldukça önemli şekilde geliştiğini, mutsuzluk sorunu ile mücadele etme de spor yapmanın hayli önemli olduğunu görebilirsiniz. Çocuklara boks dersi aldırmanın ise daha farklı bir önemi var, gelişim döneminde spor yapan çocuklar büyüme hormonları açısından şanslıdır. Bedensel ve zihinsel gelişimde aktif rol oynayan, daha mutlu bireyler haline gelmemizi sağlayan spor, çocukluk döneminden itibaren ilgilenilmesi gereken bir hobi olarak görülmelidir. Çünkü spor, yaşam kalitesini arttıran ve özellikle küçük yaşlardan itibaren yapıldığında ciddi anlamda işe yarayan bir çözüm gibidir. Yaşanılan sağlık sorunlarının birçoğuna sporla çare bulabilirsiniz. Beden ve ruh sağlığı, spor sayesinde daha iyi durumda olur.

 

Spor yapmayan insanların yaşadığı sağlık sorunları, onların yaşam kalitesinde ki problemler, spor yapan insanların asla yaşamadığı şeylerdir. İyi bir yaşam hedefiniz varsa mutlaka sporla iç içe bir yaşamı seçmelisiniz. Yaklaşan yaz tatilinin bu anlamda değerlendirilmesi gereken güzel bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Yaz dönemi boks kursları için İstanbul da Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran’ın boks salonlarını değerlendirebilirsiniz. İyi, kaliteli bir yaşamın temellerini atmak için gençlere önerimiz, sporla barışmaları. Sporu bir alışkanlık olarak görmeleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!