Yaz tatili için boks kursları

Yaz dönemi yaklaşırken çocuklarınız için hobi olarak değerlendirebileceğiniz, aynı zamanda profesyonel bir bakış açısı ile gündeme alabileceğiniz boks, spor kariyeri için olduğu kadar yaz döneminde iyi vakit geçirmek için de mükemmel bir seçim olabilir. Çocuklara boks kursu seçeneğinin İstanbul’da Nafiz Başaran gibi bir alternatifi var. Milli Takım Boks Antrenörlüğü de yapmış olan Nafiz Başaran, İstanbul’da birçok semtte açtığı boks kursları ile gençlerin bu spora kazandırılmasına destek veriyor. Sporun bir yaşam biçimi olduğunu savunan uzmanların da söylemlerine kulak vererek, çocuklarınızın erken yaşlarda boksa başlamasını düşünmelisiniz. Boks öğrenmek için karşınızda profesyonel bir antrenör varken, yaz tatilinde çocuklarınıza hem sağlık, hem iyi alışkanlıklar kazanabilecekleri, belki de ileride meslek olarak yapmak isteyebilecekleri bir hobi kazandırmaya ne dersiniz? Boks kursları çocuklar için 12 yaş sınırı gözetmektedir, aynı şekilde boks lisanslı alarak profesyonel sporcu olmak için da lisans alt sınır yaşı 12’dir.  Bu nedenle, çocuklarınızın profesyonel sporcu olması için 18 yaşını doldurmaları gerekmez. Lisans alabilecekleri bir spora bu yaz başlamalarını ister misiniz?

 

Boks, çocuklar için olduğu kadar kadınlar ve erkekler için de mükemmel bir spordur. Boks için önemli olan kurallardan biri ayakların hizalanması ve duruş pozisyonunu sağlamlığıdır. Ayakların omuz hizasında olması, bacakların omuz genişliği hizasında açılması gerekir. Sol ayağınızı öne almanız ve sonrasında sağ ayağınıza ağırlınızı vererek öndeki ayağınızı ortalama 5 santim kadar yerden kaldırmanız gerekiyor. Böylece duruş pozisyonunuzu almış oldunuz.

 

Boks kursları için bu verilen ilk derslerden biridir. Duruş, boks yapmak isteyenlerin öğrenmesi gereken ilk şeydir. Boksör olmak veya amatör boks yapmak istiyorsanız öncelikle ağırlığınızı iki ayağınıza dengelemeniz ve böylece dengeli ve sağlam bir duruş kazanmanız gerekiyor. Merdiven basamaklarındaymışsınız gibi durmanız önemli. Dizlerinizi hafif bükmenizle birlikte hareketi sık sık yaparak ilk egzersizlere başlayabilirsiniz. Egzersize devam ederken ise ileri ve geri hareket ederek denge sağlama çalışmaları yapabilirsiniz. Böylece boks denge çalışmaları ile boksa başlamış oldunuz.

 

Düz ve ters gard için aynı hareketleri tekrar etmeniz gerekli. Düz gard için sağ, ters gard için sol ayağınız önde olacak şekilde devam edebilirsiniz.

 

Çocuklarınız ilk olarak boks kurslarında bunu öğrenirler. Denge çalışması sonrasında yumruk çalışmalarına geçerler. Asla yaşları ve kiloları uyumlu olmayan çocuklar birebir karşı karşıya getirilmez. Dişlik, kask gibi boks yaparken korunmalarını sağlayacak ekipmanlar kullanılır. Boks öğrenen çocukların boks teknikleri ve öğretisi hakkında bilgi sahibi olması da sağlanmıştır. Bu nedenle boksun çocukların içsel dünyalarında, sosyal hayatlarında, bedenlerinde ve tüm karakterinde olumlu etkileri vardır diyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!